Zlatá polovička! Zlatý kapesní fotoaparát!

GOLDEN HALF jsou analogové fotografické kamery, zachycující obraz pouze na polovinu jednoho políčka 35mm filmu. Zmenšení obrazu se rozhodně nerovná zmenšení radosti ze snímků, kreativního užití foťáčku a velké porce analogové krásy. Naopak! SuperHeadz je japonský projekt, který stojí za výrobou GOLDEN HALF  – 35MM HALF SIZE CAMERA produktů. Fotoaparáty jsou konstruovány především z plastu a […]

GOLDEN HALF jsou analogové fotografické kamery, zachycující obraz pouze na polovinu jednoho políčka 35mm filmu. Zmenšení obrazu se rozhodně nerovná zmenšení radosti ze snímků, kreativního užití foťáčku a velké porce analogové krásy. Naopak!

SuperHeadz je japonský projekt, který stojí za výrobou GOLDEN HALF  – 35MM HALF SIZE CAMERA produktů. Fotoaparáty jsou konstruovány především z plastu a fotografie, které mají na svědomí, se nesou v duchu fenomenální lomografie. Vzhledem k polovičnímu formátu, získáte při použití klasického kinofilmu na 36 snímků celkem 72 snímků! Dostává se vám tak možnosti více cvakat, což se hodí převším při cestování nebo na dokumentaci společenských akcí. V tomto ohledu je jeho výhodou také velikost a hmotnost – fotoaparát je maličký a jako pírko. Pohodlně jej uložíte do kapsy.

1

Autor fotografie: TheLostSeeker

Výhodou fotoaparátu jsou také interní sáňky na blesk, volba clony mezi f/11 (slunečno) a f/8 (oblačno) a další automatické pevné nastavení, o které se již více nemusíte starat – závěrka o rychlosti 1/100s a objektiv ostřící na 1,5m – nekonečno.

Na této toy kamerce je ještě báječné to, že se automaticky stanete tvůrci diptychů – tedy dvoudílných příběhů. Dva snímky na jednom filmovém políčku mohou vyprávět, aniž by spolu měly cokoliv společného. Tím se vám otvírají další dvěře ke kreativitě – můžete umělecky řadit výtvarně zajímavé obrazy k sobě, či vyprávět mikro příběhy.

2

Autor fotografie: PlusSizeKitten

Závěrem je nutné sdělit, že se tedy jedná o hravý analogový fotoaparát, charakteristický nejen svou velikostí, ale právě také designem. Na hitparádu barevných provedení se podívejte níže:

ghalf_bmou ghalf_green ghalf_kitty ghalf_orig ghalf_red ghalf_zebra1

Všechny fotoaparáty GOLDEN HALF naleznete v kamenném obchodě Analogue, nebo Analogue e-shopu.