Zkusili jsme si postavit Konstruktor

Konstruktor je jediná pravá jednooká zrcadlovka od Lomography, zároveň je to také jediná stavenice fotoaparátu od stejného výrobce. A musíme přiznat, že je to nejlepší stavebnice, jakou jsme měli v ruce. Díly jsou přesně zpracované a celý Konstruktor se příjemně používá a bezvadně funguje. Ikdyž ten náš vlastně ne. Jak je to možné? Často se […]

Konstruktor je jediná pravá jednooká zrcadlovka od Lomography, zároveň je to také jediná stavenice fotoaparátu od stejného výrobce. A musíme přiznat, že je to nejlepší stavebnice, jakou jsme měli v ruce. Díly jsou přesně zpracované a celý Konstruktor se příjemně používá a bezvadně funguje. Ikdyž ten náš vlastně ne. Jak je to možné? Často se nás ptáte, jestli nemáme Konstruktor vystavený ve složeném stavu a jak složitá jeho stavba je. Tak jsme si řekli, že krčení rameny není odpověď a svůj Konstruktor si sestavíme. Vybrali jsme si speciální sběratelskou edici Konstruktor Transparent. Jak už název napovídá, s tímhle Konstruktorem si díky průhledmému tělu moc nezafotíme, ale na ukázku do obchodu je jako dělaný.

IMG_9759

Po otevření papírové krabičky jsou vidět všechny díly stavebnice, narozdíl od originálního Konstruktoru je zde většina částí stavebnice vyrobena z průhledného plastu. K dispozici je i malý šroubováček a tak stačí použít jen kleštičky nebo nůžky, které má každý doma. Návod je celkem přehledný a v Lomography udělali určitě dobře, když ponechali nejsložitější část fotoaparátu, tedy komoru se sklopným zrcadlem, sestavenou a tak není nutné se bát všech těch pružinek a šroubků. Výrobce udává, že pro stavbu je potřeba hodina až dvě, nám to zabralo o něco více, ale včetně pauzy a přípravy šálku dobré brazilské kávy.

IMG_9767

Z jiných stavebnic známá slabší místa a úskalí zde nejsou, všechno šlo jako po drátku, jen na konci zbyla jedna z pružinek. Zjistili jsme ale, že se jedná o pružinku náhradní, což nás trochu uklidnilo, ačkoliv fotoaparát fungoval i bez ní. Průhledný Konstruktor funguje mechanicky úplně stejně jako jeho černý bráška, jen tedy není zrovna světlotěsný. Jediné zaváhání, kdy bylo nutné se vracet bylo naše přehlédnutí, kdy jsme zapomněli na matičku pro stativový závit. Náš je sestavený, sice nefotí, ale u nás ve Vlašské se můžete mrknout na jeho konstrukci.

IMG_1528

A samozřejmě si můžete koupit svůj Konstruktor nejen v kamenné prodejně, ale i v našem eshopu.

[wpsc_products category_url_name=’konstruktor’]