Workshopy v temné komoře

Také vám chybí v zimních měsících analogové focení? Zima je určitě nejméně stejně fotogenická jako léto, ale ne každému se chce v mraze vyndavat ruce z kapes! Než přijde jaro se svými barvami, nastává ideální čas zavřít se v temné komoře a naučit se vyvolávat černobílý film a fotky. Nakonec se přece říká “březen – […]

Také vám chybí v zimních měsících analogové focení? Zima je určitě nejméně stejně fotogenická jako léto, ale ne každému se chce v mraze vyndavat ruce z kapes! Než přijde jaro se svými barvami, nastává ideální čas zavřít se v temné komoře a naučit se vyvolávat černobílý film a fotky. Nakonec se přece říká “březen – za kamna vlezem” a pro jistotu začneme už v únoru. Připravili jsme hned tři  termíny workshopů na následující soboty.

25. 2. 2017 (termín je již obsazený)
11. 3. 2017 (termín je již obsazený)
25. 3. 2017 (termín je již obsazený)

Černobílé fotky mají své kouzlo a nyní se je s námi můžete naučit vyvolávat. Uvidíte, že je to snadné a během jednoho odpoledne si osvojíte všechny potřebné vědomosti. Není problém si později pronajmout naši temnou komoru a samostatně si další filmy vyvolat.

Workshop je určený pro všechny, kteří se chtějí seznámit s prací v temné komoře a neočekává se žádná předchozí zkušenost, takže se nemusí nikdo bát. Projdeme si teoretické základy, dostanete film a kdo bude chtít, tomu rádi půjčíme fotoaparát. Po naexponování filmu si nejprve vyzkoušíme v praxi negativní proces, tedy vyvolání samotného filmu. Po jeho uschnutí se vrhneme na proces pozitivní, tedy zvětšování fotografií. Na konci workshopu si všichni účastníci odnesou vyvolaný negativ a vlastnoručně zhotovené fotografie.

V ceně workshopu je započítána práce lektora na cca. 4 hodiny, zapůjčení fotoaparátu, černobílý film, materiál pro vyvolání filmu a zvětšení fotografií.

Vzhledem k omezenému počtu účastníků je registrace a platba předem povinná. Je možné využít i náš dopředu koupený voucher.

Začátek workshopu je vždy v sobotu ve 12.00 hodin v Analogue – Vlašská 10, Praha 1. Konec workshopu zhruba v 18.00 hodin.

Cena workshopu je 1490 korun.