Videa analogem tak trochu jinak!

Natáčet filmy analogovou cestou úplně jinak, než jak to známe z historie filmografie? Novinkou od firmy Lomography je LomoKino kamera, kterou naleznete také u nás v Analogue. Filmování je u této kamery založeno na sekvenčním snímání a skládaní obrázků za sebe, které při zrychleném promítání vytvoří dojem pohybu. Tato malá krabička však pracuje na principu, […]

Natáčet filmy analogovou cestou úplně jinak, než jak to známe z historie filmografie? Novinkou od firmy Lomography je LomoKino kamera, kterou naleznete také u nás v Analogue. Filmování je u této kamery založeno na sekvenčním snímání a skládaní obrázků za sebe, které při zrychleném promítání vytvoří dojem pohybu. Tato malá krabička však pracuje na principu, který je lehce odlišný, a přesto jsou výsledky výjimečné a rozhodně zajímavé!

Do LomoKino kamery vložte 35mm film, barevný nebo černobílý, jak je libo, namiřte objektiv a otáčejte kličkou, která s každým otočením otvírá a zavírá závěrku. Tato nová hračka od Lomography, která je designovaná v trochu retro duchu, protože připomíná staré fotografické komory, na jedno políčko 35mm filmu zaznamená hned čtyři snímky! Výsledný obraz má tedy výrazně obdélníkový tvar, díky kterému může na první pohled působit širokoúhle.

Jak s takovou kamerkou zacházet a jak zpracovat obraz? Nemusíte mít strach, že by to bylo složité. Film necháte klasickou cestou vyvolat a nascanovat. Obrázky v digitální podobě nahrajete do programu, který lze stáhnout na webu lomography.sk a voalá – máte analogový filmeček!

Podívejte se na 3 nejlepší LomoKina videa:

1) Film Noir

2) Princess Ines

3) Art All Around

Kamera LomoKino je k sehnání v kamenném obchodě Analogue i v eshopu.