Velký analogový workshop 26. 10.

Přijďte na Velký analogový workshop, na kterém se naučíte základy analogového focení, bude čas se zeptat na různé tipy a triky a v temné komoře si společně vyvoláme filmy a nazvětšujeme vybrané fotky. Velký analogový workshop – sobota 26. 10. 2019 Naučte se fotit na analog! Jaký film vybrat? Jak ho založit? Jak ovládat expozici? […]


Přijďte na Velký analogový workshop, na kterém se naučíte základy analogového focení, bude čas se zeptat na různé tipy a triky a v temné komoře si společně vyvoláme filmy a nazvětšujeme vybrané fotky.

Velký analogový workshop – sobota 26. 10. 2019

Naučte se fotit na analog! Jaký film vybrat? Jak ho založit? Jak ovládat expozici? Jak na analogovou zrcadlovku? Jak správně komponovat snímky? Odpovědi na všechny tyto otázky dá naše lektorka Vendula Mlejnská, profesionální fotografka, která používá analogovou techniku pro svou tvorbu.

Workshop je určený pro všechny, kteří se chtějí seznámit s analogovým focením a prací v temné komoře, neočekává se žádná předchozí zkušenost, takže se nemusí nikdo bát. Projdeme si teoretické základy, dostanete film a kdo bude chtít, tomu rádi půjčíme fotoaparát. Samozřejmě není problém si vzít svůj. Ukážeme si jak na ovládání fotoaparátu, jak nastavit expozici a společně se projdeme po Malé Straně, bude čas na kompoziční pravidla i technické tipy. Po naexponování filmu si nejprve vyzkoušíme v praxi negativní proces, tedy vyvolání samotného filmu. Poté se vrhneme na proces pozitivní, tedy zvětšování fotografií. Na konci workshopu si všichni účastníci odnesou vyvolaný negativ a vlastnoručně zhotovené fotografie.

V ceně workshopu je započítána práce lektora, zapůjčení fotoaparátu, černobílý film, materiál pro vyvolání filmu a zvětšení fotografií.

Vzhledem k omezenému počtu účastníků je registrace a platba předem povinná. Je možné využít i náš dopředu koupený voucher.

Černobílé fotky mají své kouzlo a nyní se je s námi můžete naučit vyvolávat. Uvidíte, že je to snadné a během jednoho odpoledne si osvojíte všechny potřebné vědomosti. Není problém si později pronajmout naši temnou komoru a samostatně si další filmy vyvolat.

Začátek workshopu je v sobotu ve 12.00 hodin v Analogue – Vlašská 10, Praha 1. Konec workshopu v 18.00 hodin.
Cena workshopu je 2990 korun.

Registrace na workshop

[contact-form-7 404 "Not Found"]