Vánoční průvodce: Instantní foťáky

Instantní foťáky nebo polaroidy jsou čím dál oblíbenější, pro neopakovatelné kouzlo okamžiku zaznamenaného na fotku, kterou máte hned v ruce. Možná i pro to, že tahle památka znamená víc než sto fotek v mobilu.

Instantní foťáky nebo polaroidy jsou čím dál oblíbenější, pro neopakovatelné kouzlo okamžiku zaznamenaného na fotku, kterou máte hned v ruce. Možná i pro to, že instantní fotka je památka znamená víc než sto fotek v mobilu.

Instax Mini 9

Malý Instax, který fotí kartičky velikosti kreditky je v kurzu už pár let a nejnovější verze Mini 9 přináší vše potřebné pro začínající instantní fotografy – jednoduché ovládání, několik barevných variant, zrcátko pro selfie a nově jsou v nabídce i výhodné balíčky, které jsou jako stvořené pro Vánoce, prostě ideální dárek! V krabičce najdete kromě fotoaparátu také pouzdro, film a baterie, víc není pro focení potřeba.

Instax Mini 90

Také vlajková loď Instaxu verze Mini 90 je nově v nabídce ve výhodném kitu s filmem a originálním koženým pouzdrem. Instax Mini 90 je fotoaparát, který uspokojí scénickými režimy pokročilé, ale ovládání je jednoduché i pro začínající. Mezi jeho přednosti patří vyšší kvalita fotek, možnost více ovlivnit vznikající záběr a samozřejmě také působivý retro desing.

Instax Mini 70

Instax Mini 70 nabízí v kompaktním těle dostatek funkcí a hlavním tahákem je vylepšená automatická expozice, díky které jsou fotky perfektní ve dne i v noci.

Instax Wide 300

Wide 300 je jediným zástupcem Fujifilmu v kategorii větších snímků Instax Wide, velikost je oproti Mini dvojnásobná (cca 8*10cm) a ačkoliv tenhle fotoaparát nemá množství funkcí, najde si své fanoušky pro velikost snímků. Jen pozor na velikost samotného fotoaparátu.

Instax SQ 10

První čtvercový Instax a také první hybridní instantní fotoaparát od Fujifilmu, který zaznamenává snímky do interní paměti nebo na microSD kartu s téměř neomezeným množstvím uložených fotek, ze který lze tisknout na čtvercové filmy. Nyní je v nabídce za sníženou cenu 6666 korun.

Lomo’Instant 

Lomo’Instant je ideální volbou pro ty, kteří upřednostňují kreativní přístup a nebojí se si s fotkami pohrát. Nabízí základní širokoúhlý objektiv, který lze také zaměnit za tři další, z kreativní výbavy musíme vypíchnout barevné filtry pro blesk, multiexpozice a dlouhé časy v režimu B(Bulb). V naší nabídce máme všechny designové edice, kterých je opravdu dost.

Lomo’Instant Automat

Lomo’Instant Automat přichází s plně automatickou programovanou expozicí, což v praxi znamená, že fotoaparát si změří scénu a nastaví sám ideální clonu a čas. Fotky tak budou perfektní ve dne i v noci. I tak je ovšem k němu dodávaná sada výměnných objetivů a na své si přijdou i milovníci experimentů.

Lomo’Instant Wide

Někdo to rád velké a přesně pro něj je určena velká verze instantního loma. Na výběr je z plně automatického režimu, manuálního s pevným časem nebo tradičního režimu B. Mile překvapí krytka objektivu ukrývající dálkové ovládání podobně jako u Lomo’Instantu Automat.

Lomo’Instant Automat Glass

Speciální edice Glass má skleněný objektiv složený z více členů a proto poskytuje vyšší kvalitu výsledné fotografie, ovládání a funkce jsou stejné jako u ostatních Automatů, jen objektiv je širší a světelnější.

Polaroid

Klasické Polaroidy si stále nacházejí své fanoušky díky jedinečnému čtvercovému formátu s opravdu neopakovatelnou atmosférou snímků. Většina přístrojů je plně automatických a ačkoliv se jedná o klasické fotoaparáty z druhé ruky, nabízíme na ně prodlouženou záruku na celý rok! Nové filmy Polaroid Originals jsou barevnější a rychlejší než předchozí verze a focení s polaroidem je s nimi opravdu zábava.