Ty nejlepší zimní výstavy

Dlouho jsme vás již nikam nepozvali. Je načase zaktualizovat náš výběr těch nejlepších výstav, které zajisté mohou být hojnou inspirací právě pro vás, analogové fotografy. Užijte si chladné víkendy utichajícího podzimu a zimních mrazivých dní v galericích. ELLIOT ERWITT: PERSONAL BEST FOR LEICA – do 5.ledna Fotografie psů a Paříže 20.století charakterizují asi nejvíce tvorbu […]

Dlouho jsme vás již nikam nepozvali. Je načase zaktualizovat náš výběr těch nejlepších výstav, které zajisté mohou být hojnou inspirací právě pro vás, analogové fotografy. Užijte si chladné víkendy utichajícího podzimu a zimních mrazivých dní v galericích.

ELLIOT ERWITT: PERSONAL BEST FOR LEICA – do 5.ledna

Fotografie psů a Paříže 20.století charakterizují asi nejvíce tvorbu Elliota Erwitta. Výstava v Leica Gallery Prague představuje ‘the best of’ z jeho tvorby. Především jde o snímky nejvýznamnější, většinou představující absurdní okamžiky z každodenního života. Erwitt je americkým reklamním a dokumentárním fotografem, jehož největšími úspěchy je nejen mnoho ocenění, ale také účast v nejprestižnější agentuře Magnum Photos.

erwit

PHOTOMEETPOINT – do 6.prosince

Výstava není sice zaměřena výhradně na analogovou fotografie, jde ale o přehlídku prací fotografů amatérů, což jistě může být v mnoha ohledech impulsivní pro nás, kteří se ve volném čase věnujeme fotografii toy camerami. V Kongresovém centru Praha je k vidění nespočet fotografií od autorů různých zaměření, zálib, ale také věku či dovedností.

meet

DANIEL HANZLÍK: ZDROJE SIGNÁLŮ – do 9.února

Colloredo–Mansfeldský palác uvádí výstavu Daniela Hanzlíka. Ten je sice původně vyučeným kreslířem z oboru sklářství, věnuje se ale mnoha dalším médiím. Zaměřuje se sice na digitální techniku, důležité je ale jeho pojetí obrazového sdělení. Hra se světly, časem a tvary působí dobře při jakémkoli pojetí a zpracování.

hanzlík

ONLY THE GOOD ONES: THE SNAPSHOTS AESTHETIC REVISITED – od 24.ledna do 6.dubna

Galerie Rudolfinum se v posledních letech, co se týče výstav, drží jistých liní. Tentokrát přichází z výstavou, která prezentuje momentky zachycující ty nejbanálnější okamžiky. Těšte se na červené oči, oříznuté hlavy, světelné nešvary netěsnících závěrek a extrémně saturovaných fotografií vyvolaných v drogériích. Sex, večírky, média, intenzivní teď… Pohled na 20.století. Fotografie, která se vrací a nachází své místo i v době dnešní, kdy je čím dál tím oblíbenější. (Pozn.red.: Říkáme to pořád, že něco na tom analogu je!)

rudolfinum

 

Zdroj informací a obrázků: GO OUT