Ty nejlepší podzimní výstavy

Sluníčko pomalu (vlastně rychle!), přestává hřát. Je čas se zavřít někam dovnitř. Vyberte si některou z říjnových výstav, které vás rozhodně potěší. Ostatně, kdy jste byli vlastně naposledy na nějaké výstavě? Jděte s dobou a sledujte dnešní fotografii. Poznejte špičky moderního umění. WORLD PRESS PHOTO 2013 – do 13.října Jedna z nejvýznamnějších a největších fotografických […]

Sluníčko pomalu (vlastně rychle!), přestává hřát. Je čas se zavřít někam dovnitř. Vyberte si některou z říjnových výstav, které vás rozhodně potěší. Ostatně, kdy jste byli vlastně naposledy na nějaké výstavě? Jděte s dobou a sledujte dnešní fotografii. Poznejte špičky moderního umění.

WORLD PRESS PHOTO 2013 – do 13.října

Jedna z nejvýznamnějších a největších fotografických výstav nejenom u nás, ale především ve světě. World Press Photo je výběr těch nejlepších soutěžních fotografií všech možných kategorií. Nezaměřuje se pouze na problematiky dnešní doby, jako jsou například války, soustředí se i na jiná fotografická témata. Tuto výstavu byste neměli minout, proto navštivte pražské Karolinum.

PAUL_HANSEN_1
Výherní fotografie letošního ročníku World Press Photo. Autor: Paul Hansen.

JAROSLAV BALZAR: Fotografie – od 17.října do 12.ledna 2014

Galerie Josefa Sudka uvádí výstavu Jaroslava Balzara (1894—1945), jehož ateliér patřil nejexkluzivnějším podnikům meziválečného období. Nejprve se ve fotografie stylizoval v duchu art-deco, později glamour fotografie. S básníkem Vilémem Szpykem vytvářeli společně koláže.

JAROSLAV_BALZAR
Na výstavě je uvedeno také několik portrétů slavných osobností z Balzarovy doby. Ten se pohyboval i v divadelním a filmovém prostředí.

JAN MALÝ: Torzo – od 13.září do 3.listopadu

Jan Malý se narodil roku 1954 a je jedním z prvních absolventů studia fotografie na pražské FAMU. Vždy měl výrazný talent pro experiment a dokumentární fotografování. Malý fotografoval architekturu, portréty, Bretaň či cyklus Na silnici. Jeho poslední samostatnou výstavu v roce 1980 uspořádala Anna Fárová. Nyní se představuje po 33 letech v Leica Gallery Prague.

JAN_MALY
Retrospektiva Jana Malého analogovým pohledem.

FRANTIŠEK DRTIKOL: Z fotografického archivu – do 24.listopadu

Výstava uspořádaná k oslavě 130. výročí narození Františka Drtikola. Uměleckoprůmyslové museum v Praze představuje  především pracovní studie a variace, které původně nebyly tvořeny autorem za záměrem vystavování.

FRANTISEK_DRTIKOL
Výstava je hlubokým pohledem do Drtikolovi studiové práce.

FOTOGRAFIE Z DOBY MONARCHIE – do 31.prosince

Belle époque nejen ze zlaté Paříže, ale také pohléd na tehdejší Prahu a životní styl – módu, technologie, způsob trávení volného času a také portréty známých osobností nebo dobové akty. Fotografie jsou k vidění v Galerii fotografie Louvre. Můžete si je ale pořídit do své vlastní sbírky! Jsou totiž nabízeny k prodeji.

MONARCHIE
Přijďte se podívat, jaký byl život v belle époque.