Ty nejlepší jarní výstavy

Možná vás bude lákat jarní počasí na venkovní procházku, ale také tentokrát se bude konat spousta báječných výstav, které by bylo škoda si nechat ujít. Přesvědčte se sami. Miloň Novotný: Londýn 60. let – do 6. dubna 2014 V Leica Gallery Prague nyní můžete vidět vystavený soubor fotografií Londýna 20. století, který získal v roce […]

Možná vás bude lákat jarní počasí na venkovní procházku, ale také tentokrát se bude konat spousta báječných výstav, které by bylo škoda si nechat ujít. Přesvědčte se sami.

Miloň Novotný: Londýn 60. let – do 6. dubna 2014

463_Fotor

V Leica Gallery Prague nyní můžete vidět vystavený soubor fotografií Londýna 20. století, který získal v roce 1968 knižní podobu. Autorem je Miloň Novotný, který fotografoval výhradně černobíle a to s Leicou.

Only the Good Ones: The Snapshot Aesthetic Revisited – do 6. dubna

434_Fotor

Již velice pozitivní ohlasy si získala výstava v Rudolfinu Only the Good Ones: The Snapshot Aesthetic Revisited. Mezi autory výjimečných spontánních momentek jsou například Bill Dane, Joel Sternfeld, Barbara Crane, Mark Morrisroe, Richard Billingham a další.

Miroslav Jodas: Fotografie – do 20. dubna

454_Fotor

Analog a jazz – to je tvorba Miloše Jodase, která je nyní vystavená v Galerii Josefa Sudka. Jde o dokumentární tvorbu z hudebního prostředí 60. a 70. let.

Slovenská nová vlna 80. léta – do 19. března

443

Je to úplně poprvé, co Jano Pavlík, Rudo Prekop, Vasil Stanko, Tono Stano, Martin Štrba, Miro Švolík, Kamil Varga a Peter Župník vystavují pospolu. Jde vlastně o zcela první výstavu zbrusu nového prostoru Galerie Hlavního města Prahy, který se věnuje výhradně fotografii, ostatně to nám napovídá sám název Dům fotografie. Slovenská nová vlna je oznančení skupiny fotografů, kteří spolu studovali v 80. letech na pražské FAMU. Jejich tvorba je specifická a rozhodně ovlivněná společným životem na koleji.