Simple Use Film Camera

Novinka od Lomography není jen jednorázový fotoaparát, dodává se se založeným filmem, ale po jeho vyfocení je možné jej znovu použít! Jednorázovky jsou oblíbené pro jednoduchost použití, malé rozměry a pro snapshotovou poetiku snímků. Tohle všechno umí i Simple Use Film Camera od Lomography, ale navíc je možné jej používat i po vyfocení originálního filmu, […]

omography_simple_use_film_camera_color_negative_400_packaging

Novinka od Lomography není jen jednorázový fotoaparát, dodává se se založeným filmem, ale po jeho vyfocení je možné jej znovu použít! Jednorázovky jsou oblíbené pro jednoduchost použití, malé rozměry a pro snapshotovou poetiku snímků. Tohle všechno umí i Simple Use Film Camera od Lomography, ale navíc je možné jej používat i po vyfocení originálního filmu, ten má navíc plných 36 políček.
lomography_simple_use_film_camera_lomochrome_purple_front

K dispozici jsou tři verze Simple Use Film Camera, barevná obsahuje oblíbený negativní film Lomography Color Negative Film s citlivostí ISO 400, který je známý díky živým barvám a kontrastu, milovníci uměleckých záběrů ocení černobílou verzi s filmem Lomography Lady Grey ISO 400 a kdo se nebojí experimentovat, ten ocení speciální verzi s filmem LomoChrome Purple, jenž mění barvy fotek na purpurové odstíny. Obě barevné verze disponují gelovými filtry pro blesk, pomocí kterých je možné změnit barvu snímku. Tři barvy (žlutá, fialová a modrozelená) jde kombinovat a získat tak až šest různých odstínů.

lomography_simple_use_film_camera_color_negative_400_back

Použití je více než jednoduché, stačí přetočit film a zmáčknout spoušť! Simple Use Film Camera je ihned připraven zaznamenat každodenní záběry, díky malým rozměrům a nízké hmotnosti udělá radost na cestách a nabízí se třeba i využití pro svatby nebo party. Minimální zaostřovací vzdálenost je 1 metr a ideální je objekt umístit do vzdálenosti 1-2 metry. Díky blesku, který se nabije už za 15 vteřin, je možné fotit ve dne i v noci.

lomography_simple_use_film_camera_black___white_400_packaging

Technická specifikace

  • Formát filmu: 35mm
  • Ohnisková vzdálenost: 31mm
  • Rychlost závěrky 1/120s
  • Clona: f/9
  • Zaostření: pevné od 1m
  • Blesk: Vestavěný, 15s čas nabití
  • Baterie: 1x AA
  • Rozměry v mm 115 x 60 x 33

Více informací najdete na eshopu, kde je možné Simple Use Film Camera objednat.