REPORTÁŽ: Analogue na FOTOEXPO 2013

Byli jsme na FOTOEXPO 2013!  A bylo to… super! Rádi bychom se s těmi, kteří naší přednášku minuli, podělili o průběh prezentace lomografie, jak jsme si to užili. Byli jsme moc vděční za plný La Fabrika Ateliér posluchačů. Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit a hlavně šířit radost z analogu. Patřili jsme mezi startéry […]

Byli jsme na FOTOEXPO 2013!  A bylo to… super! Rádi bychom se s těmi, kteří naší přednášku minuli, podělili o průběh prezentace lomografie, jak jsme si to užili. Byli jsme moc vděční za plný La Fabrika Ateliér posluchačů. Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit a hlavně šířit radost z analogu.

Patřili jsme mezi startéry veletrhu. Vedle nás se připravoval pan Cvrček se svou přednáškou o marketingu pro fotografy. U jeho dveří se vyskládaly slečny v síťovaných punčoškách a vítaly hosty. V tu chvíli nám došlo, že se o posluchače nebudeme přetahovat. Ukázalo se to i následně, když k nám přišli samí sympatičtí návštěvníci, mezi kterými jsme poznali i naše věrné zákazníky. Bylo to velice milé, protože jsme si opět připomněli, jak nás baví dělat Analogue, jelikož se dostáváme do volné komunity zajímavých, kreativních a přátelských fotografů. Posedlost dokonalostí jde stranou, v tomto sále si hrajeme!

Je sobota 19.10.2013, deset hodin a třicet minut. Takže začínáme! Nejprve jsme si řekli nejen o historii lomografie, která započala v druhé polovině minulého století a jeho koncem zažila naprostou renovaci díky firmě Lomographic Society International, která se zasloužila o návrat lomografie mezi nás a také o výrobu nových analogových fotoaparátů, se kterými je možné si vyhrát a to s mnohem více možnostmi. Ukázali jsme si ty nejlepší fotoaparáty, promítli fotografie a nezapomněli zdůraznit to nejdůležitější, nejlepší. Také jsme si připomněli deset lomografických pravidel, která nabádají k tomu, abychom fotografovali svoje vlastní obrázky srdcem a neohlíželi se na to, jak má snímek podle “umělců” vypadat. Dokonce jsme všem návštěvníkům plastové foťáčky půjčili do rukou, aby si je mohli pomazlit.

Bylo srdcervoucí všechny fotoaparáty naskládat zpět do obalů a vyvést je pryč ze sálu. Po nás ale začínala velice brzy přednáška o iPhone fotografii. Sám autor tvrdí, že se lomografii věnoval do té doby něž objevil kouzlo Iphoneography.  Škoda, že jsme si jeho  p ů l h o d i n o v é  vyprávění o fotografování na jablíčkový mobilní telefon neměli možnost poslechnout.

My ale věříme analogu a doufáme, že jsme na FOTOEXPO 2013 udělali radost naším vyprávěním. Děkujeme za účast! A nejen ty, kteří se chystali dorazit, ale nemohli, zveme k nám do kamenné prodejny a galerie ve Vlašské ulici, aby jste si přišli ohmatat “lomografii” osobně. Těšíme se na vás!