Policejní analog

Analogová fotografie v dobách, kdy lidstvo neznalo ještě jinou podobu snímání obrazu – tedy digitální, v 19. a 20. století hrála svou důležitou roli ve všech možných oborech. Byla užívána také policií. Fotografování kriminálníků na film bylo samozřejmostí. Takže policista šel vyfotit delikventa – důležitá byla volba fotoaparátu, filmu a správného osvětlení, o tom není […]

Analogová fotografie v dobách, kdy lidstvo neznalo ještě jinou podobu snímání obrazu – tedy digitální, v 19. a 20. století hrála svou důležitou roli ve všech možných oborech. Byla užívána také policií. Fotografování kriminálníků na film bylo samozřejmostí. Takže policista šel vyfotit delikventa – důležitá byla volba fotoaparátu, filmu a správného osvětlení, o tom není pochyb – film následně poslal do laboratoře a teprve po vyvolání a zvětšní snímků, což jistě nějakou dobu trvalo, mohl ve své práci se snímky dále nakládat. Tento proces nám může dnes připadat absurdní, je ale zajímavé si připomenout, jakou důležitou roli analogová fotografie hrála, pokud je pro nás dnes již pouhou zábavou.

Máme pro vás výběr fotografií “za mřížemi” známých umělců! Steven Tyler, Mick Jagger, Sid Vicious, Axl Rose, Ozzy Osbourne, Kurt Cobaine a Al Pacino.

1 2 3 4 5 6 7

Zdroj fotografií: Lomography.sk