Otevíráme Lomography Ambasádu!

Analogue otevírá oficiální Lomography Embassy Store Prague! Oslavte s námi návrat lomografie tam, kde to všechno začalo. V Praze! Vážení příznivci lomografie, dovolte nám vás pozvat na oslavu otevření Lomography Embassy Store Prague u nás ve Vlašské 10. Přesně tak! Na stejném místě, kam za námi už skoro rok chodíte sdílet vášeň pro analogovou fotografii. […]

Analogue otevírá oficiální Lomography Embassy Store Prague! Oslavte s námi návrat lomografie tam, kde to všechno začalo. V Praze!

Vážení příznivci lomografie, dovolte nám vás pozvat na oslavu otevření Lomography Embassy Store Prague u nás ve Vlašské 10. Přesně tak! Na stejném místě, kam za námi už skoro rok chodíte sdílet vášeň pro analogovou fotografii.

LES Prague - Fb Cover Draft

Otvírací večírek se koná v pátek 23. května v 19 hodin. Dress code jsme zvolili tématický – vracíme se do doby, ve které to vše začalo – do 90. let. Každý, kdo přijde oblečený v takovém stylu, získá od nás malý dáreček!

Co vás čeká?

– akce se zúčastní zakladatelé Lomographic Society z Vídně,

– živá hudba a kopec zábavy,

– velké slevy, výjimečné ceny,

– a spousta občerstvení.

V roce 1991 se partička studentů z Vídně vydala na výlet do Prahy. Na Staroměstském náměstí tehdy sídlil bazar s fotoaparáty, ve kterém studenti našli staré LOMO LC-A. Nedokonalé, ale výjimečné působivé snímky jim učarovali. Postupně rostla obliba nejen jejich, ale také okolí. Vycítili potenciál a rozhodli se zajet do Ruska, uzavřít kontrakt s původním výrobcem LOMO fotoaparátů. Tak vznikla v roce 1992 Lomographic Society, dnes známější pod názvem značky Lomography.

1

Lomografie nám připomíná, že fotografie by měla být především zábavou. Spojuje příznivce po celém světě, pro které je tento způsob analogového fotografování životním stylem. Právě proto, že si rádi hrají a baví se. V hlavních metropolích tak můžete nacházet Lomography ambasády – místa, kde si můžete fotoaparát pořídit, setkávat se s lidmi, kteří mají stejné zájmy, nebo navštěvovat kurzy, či si jen přijít dát kávu a povídat si o fotografiích.

Nejbližší Lomography ambasáda se do teď nacházela v Bratislavě. V České republice ale Lomography komunita stále roste. Právě proto jsme to již nevydrželi a otevřeli pro vás Lomography Embassy Store Prague. Lomografickou ambasádu v Praze nyní najdete kde jinde, než umístěnou v ulici plné ambasád – mezi ambasádou americkou a německou.

Bude nám velkou ctí, pokud s námi tuto událost oslavíte a budete se k nám rádi vracet. Těšíme se vaší přízni a děkujeme vám za podporu!

Novinky z pražské Lomography Ambasády můžete sledovat na facebookové stránce. Přihlásit se také můžete k facebookové události – budeme vám vděční, pokud pozvete své přátelé a další zapálené fotografy.