Ohlédnutí za Film Photography Day 2016

Sobotní Film Photography Day trochu poznamenalo deštivé a chladné počasí, které si pro nás letošní jaro přichystalo. Zenovým přístupem přírody ke globálnímu oteplování jsme se ale nenechali otrávit. Už od dvanácti hodin bylo ve Vlašské otevřeno, na improvizovaném blešáku bylo možné najít celou řadu analogových foťáků, hlavně ruské klasiky Smena, Lubitel a další. Ozbvlášť po populárních […]

Sobotní Film Photography Day trochu poznamenalo deštivé a chladné počasí, které si pro nás letošní jaro přichystalo. Zenovým přístupem přírody ke globálnímu oteplování jsme se ale nenechali otrávit. Už od dvanácti hodin bylo ve Vlašské otevřeno, na improvizovaném blešáku bylo možné najít celou řadu analogových foťáků, hlavně ruské klasiky Smena, Lubitel a další. Ozbvlášť po populárních dvouočkách Lubitel se jen zaprášilo.

Po propršelém workshopu pro začátečníky, kdy jsme si alespoň promrskali teorii v obchůdku, začala opravdová průtrž a tak byl na chvíli osud hlavní hry Scavenger Hunt nejistý, avšak přesně ve dvě hodiny déšť ustal a mohlo se vyrazit! Abychom oslavili jubileum 30m let od zahájení výroby jednorázových foťáků Fujifilm, připravili jsme je pro soutěžící.

Úkoly pro tento rok byly následující.

1. Svůj odraz

6. Zvíře

2. Klobouk ve křoví

7. Básníka

3. Tučňáky

8. Pivo

4. Červené boty

9. Klid

5. Bublinu

10. Muže zákona

Takto si s nimi poradili soutěžící.

 

Julie Brabcová

Jakub Palán

Kateřina Bubáková

Martina Burešová

 

Charlotte Hudlerová

 

Vítězem se stává a fotoaparát Lomography Diana F+ získává Julie Brabcová.

plech

Zbytek odpoledne bylo slunečno a tak můžeme říct, že se oslava letošního Film Photography Day povedla. Slavil s námi i soused Fotograf na plech, v jehož ateliéru ve Vlašské 6 bylo po celý den  možné nechat si udělat kolodiová portrét za speciální cenu.

 

jmrphoto-0341

Nakonec jsme vyhlásili vítěze velké tomboly a postarali se o zásobu piva a bramborových lupínků česnekového typu. Těšíme se na další ročník!