Nenahraditelný šarm instantní fotografie

Jejich revírem je analogová fotografie. Jejich tempo je vražedné. Jejich protivníci jsou pixely a preciznost. Instantní fotoaparáty pracují ve dne v noci a jejich úkolem je nás především pobavit! Pamatujete ještě, když byly v oblibě fotoaparáty, které po stisknutí spouště ze sebe vytlačily fotografický papír, na kterém se do několika minut fotografie sama vyvolala? Jejich […]

Jejich revírem je analogová fotografie. Jejich tempo je vražedné. Jejich protivníci jsou pixely a preciznost. Instantní fotoaparáty pracují ve dne v noci a jejich úkolem je nás především pobavit!

Pamatujete ještě, když byly v oblibě fotoaparáty, které po stisknutí spouště ze sebe vytlačily fotografický papír, na kterém se do několika minut fotografie sama vyvolala? Jejich zábavnosti se můžete těšit i dnes. Nejenže se stále obchoduje se staršími kousky, vyrábí se ale také zbrusu nové, v lepším technickém provedení a moderním designu!

FujiFilm Instax

Těmi nejznámějšími jsou rozhodně instantní fotoaparáty FujiFilm Instax. Výrobce přivádí na trh širokou řadu produktů, odlišných nejen vzhledem, ale také funkcemi. Najdete je samozřejmě i u nás v Analogue. Od Instax Mini 8, přes Instax Mini 50s nebo Instax 210, až po zbrusu nový Instax Mini 90 Neo Classic. Čím je produkt novější, tím lepší funkce od něj lze očekávat. Těšit se tak můžete například dvojité expozici, která byla ještě donedávna pro instantní fotografii pasé. Vylepšování objektivu je pro FujiFilm samozřejmostí. Neočekávejte foťáčky malých rozměrů. Aby se kazety s instatními filmy do fotoaparátu vešly, musí tomu být uzpůsobeny. Jistě si ale užijete jeho celkový vzhled. Instaxy opravdu vypadají trochu jako chůvičky pro děti. Mají ale různá barevná provedení, mezi kterými si vybere každý. Je libo některou z pastelových barev, nebo střídmou bílou a černou? Lesklý, nebo matný povrch? Instaxy vás zaručeně okouzlí!

 

mini8

Instax Mini 8 – Nástupce varianty 7S. Tento foťáček je obohacen o novinky – ostřejší hledáček a sníženou spotřebu – nepoužívá čtyři baterie, ale nově pouze dvě. Změna je také znatelná na designovém provedení.

25

Instax Mini 25 – Vybavený o zrcátko v blízkosti objektivu, je tím nejideálnějším partnerem na fotografování autoportrétů. Tentokrát si ale můžete volit nastavení expozice a přizpůsobovat se tak změnám světelných podmínek. V balení naleznete také close up čočku – předsádku na fotografování makro a detailů.

50

Instax Mini 50s – Nová generace instantních fotoaparátů od Fujifilmu přichází nejen v luxusním lesklém černém designu, ale především s novými funkcemi. Nastavit lze expoziční čas, nebo programovat spoušť, kterou naleznete na fotoaparátu hned dvakrát! I v balení tohoto fotoaparátu naleznete předsádku pro makro a detailní fotografii.

210

Instax 210 – Výjimečný především formátem fotografií, které produkuje. Jejich vzhled je od klasického vizitkového formátu znatelný – snímky jsou větší a “na šířku” (10x8cm). Díky tomu je pochopitelně sám fotoaparát o něco větší, než jeho bratři. Jeho kouzlo ale také spočívá v tom, že vám dává možnost okamžitě zachytit obraz, bez jakéhokoliv nastavování, které by vás mohlo zdržet.

90

Instax Mini 90 Neo Classic – Zbrusu nový produkt z dílny Fujifilmu. Fotoaparát, který rozhodně jde s dobou i přesto, že je jeho vzhled nostalgický a připomíná starou dobrou analogovou fotografii. Multiexpozice, režim ‘makro’, výkonný blesk, kreativní režimy a režim B (=bulb – dlouhé expozice až 10s) – to jsou funkce nejnovější generace instantních fotoaparátů.

Lomography Intant Back

Foťte instantně s fotoaparátem, na který přidáte speciální záda! V Analogue si můžete pořídit rovnou celé balení Diana F+ Instant 55mm Camera. A co tento fotoaparát umí? Instantní záda, do kterých lze používat běžně dostupné FujiFilm Instax Mini filmy, lze odstranit. Užít si tak můžete kouzlo 120mm fotografie a jejího dokonalého středního formátu. Odstranit ale můžete také objektiv a přepnout na pinhole mód! Přijde vám tento fotoaparát prostě úžasný? To jsme vám ale ještě nepřipomněli, že funkce Diany F+ lze využívat také při instantním fotografování. Mluvíme o barevných filtrech a blesku, normální a dlouhé expozici, dvojité expozici, změně módu na závislosti na světle, nebo ostření dle vzdálenosti od objektu. Hotová bomba!

diana

 

Proč vlastně instantní fotografie zažívá znovuzrození?

Analogová fotografie si našla místo i v dnešním světě. Ve světě dokonalosti a technické poctivosti. Fotografové se zaměřují na kvalitu obrazu a jeho postprodukci. Potřeba být perfektní je někdy vlastně až unavující. Všichni v tomto uspěchaném světě prahneme po zábavě a jednoduchosti. Uspokojení těchto potřeb nachází nejen profesionální fotografové ve fotografii analogové. Baví nás, že nemusíme nad snímky při stisknutí spouště přemýšlet. Nemá to totiž smysl. Jejich nedokonalost je pro nás dokonalostí. Výjimečnou je právě fotografie instantní, která nás baví nejen díky vzhledu snímků, které působí někdy až pastelovými barvami a vyžehlenou “pleťovkou”, ale také si považujeme a stále obdivujeme fotografie, které se samy do několika minut vyvolají. Fotografování s instantní technikou může být opravdová zábava. Navíc se říká, že fotografie je báječná díky kouzlu okamžiku, ale co teprv když za tři minuty držíte hotový snímek? photo1photo2