LubiLove

Fotoaparát Lubitel patří mezi nejznámější dvouoké zrcadlovky. Po ruském výrobci LOMO obnovila jeho výrobu firma Lomographic Society International a na trh uvádí unikátní kopii Lubitel 166+.Původní vzhled byl navržen v třicátých letech minulého století. Mezi nejznámější z této série dvouokých středoformátových fotoaparátů patří Lubitel 166B a Lubitel 2. Žádné z těchto kousků však nejsou dnes […]

Fotoaparát Lubitel patří mezi nejznámější dvouoké zrcadlovky. Po ruském výrobci LOMO obnovila jeho výrobu firma Lomographic Society International a na trh uvádí unikátní kopii Lubitel 166+.Původní vzhled byl navržen v třicátých letech minulého století. Mezi nejznámější z této série dvouokých středoformátových fotoaparátů patří Lubitel 166B a Lubitel 2. Žádné z těchto kousků však nejsou dnes již k sehnání jinde, než v bazarech nebo internetových aukcích. Nejnovější model Lubitel 166+ však můžete zbrusu nový získat u nás v Analogue.

lubi0

Design nového Lubitelu je totožný s jeho předchůdci, zachovány jsou dokonce veškeré jeho funkce. Například manuální nastavení a možnost fotoaparát připevnit na stativ, či k němu připojit blesk. Snímky, které produkuje, vypadají přesně jako ty, které produkovaly starší modely. Lubitel je často řazen mezi toy camery, jeho fotografie jsou však výjimečně ostré a výrazně kvalitnější. Jistě právě proto ho mají sběratelé takových kousků obzvláště v oblibě.

Mezi vylepšení Lomography Lubitel 166+ Universal patří především několik příslušenství, které jsou součástí jeho balení – set pro 35mm film, dálková spoušť nebo “tahák” pro správné nastavení, který je umístěň přímo na těle fotoaparátu. Dále k němu od Lomography dostanete zdarma knihu Love from Waist Level. Ta je plná fotografií nafocených právě touto mašinkou a pokud ji otevřete dříve, nežli naloadujete svůj první film, zaručeně vás k tomu okamžitě motivuje.

Také my vám přinášíme výběr těch nejzajímavějších “Lubi” snímků. Nechte se okouzlit sytými barvami, ostrými konturami a jemnou vinětací.

lubi1 lubi2 lubi3 lubi4 lubi5 lubi6

Zdroj fotografií: Lomography.sk