LomoReport: Zažít Malou Stranu jinak a vyhlášení soutěže

Začal podzim a u nás v Analogue pořádáme každou sobotu zajímavé workshopy šité na míru právě vám – příznivcům fotografování na film. Poslední workshop, který se u nás konal, byla LomoSoutěž pořádaná v rámci akce Zažít Malou Stranu jinak.   Zažít Malou Stranu jinak jste mohli v sobotu 20. září. Do akce konané v ulicích […]

Začal podzim a u nás v Analogue pořádáme každou sobotu zajímavé workshopy šité na míru právě vám – příznivcům fotografování na film. Poslední workshop, který se u nás konal, byla LomoSoutěž pořádaná v rámci akce Zažít Malou Stranu jinak.

 

IMG_0138 IMG_0139 IMG_0143 IMG_0144

Zažít Malou Stranu jinak jste mohli v sobotu 20. září. Do akce konané v ulicích Tržiště a Břetislavova jsme se zapojili také my. U nás v Analogue se konal nejen workshop LomoSoutěž, ale také vám mohl Fotograf na plech – Honza Sakař vyhotovit kolodiový portrét. Naše galerie se totiž proměnila na ateliér a přítomni jste mohli být u samotného procesu vyvolávání v temné komoře.

S účastníky workshopu jsme se sešli už ve 12 hodin, aby bylo dost času nejen na fotografování, ale také uvodní přednášku. Vysvětlili jsme si, jak fungují lomografické fotoaparáty, jak se s lomografií dá pracovat. Po dvaceti minutovém úvodu se účastníci vybavení “lomo” kamerami vydali do ulic Malé Strany vyfotografovat ty nejlepší snímky.

Zadaná témata byla tentokrát jen tři, ale za to dosti otevřená:

1) Zažít Malou Stranu jinak

2) Doprava

3) Pohyb

Každý měl za úkol se témat zhostit co nejoriginálněji. Výborné snímky mají nakonec všichni účastníci, ale ty uplně nejlepší může mít jen jeden. Tím se stává Lucka Vottová, která vyhrává fotoaparát Diana F+. Gratulujeme!

Lucka Vottová – Holga 135

3. pohyb (2) 3. pohyb (3) 3. pohyb (7) 3. pohyb (10) Zažít město jinak (6) Zažít město jinak (7) Zažít město jinak (8)

 

Radka Pěkná – Holga 135BC

R1-03 R1-28

 

Lukáš Rechcígel – Lomography Fisheye 2

R1-4A R1-16A

 

Radka Smolíková – Lomography Sprocket Rocket

R1-05 R1-17

 

Petra Smolíková – Lomography Fisheye N. One

R1-00 R1-22