LomoReport: První letošní LomoWalk

Sobota 28. března se nesla v duchu první letošní LomoWalk. Slunce svítilo, bylo teplo, ptáci zpívali… Byla to fajn jarní analogová sobota. Ve 12:00 jsme se sešli v Analogue, řekli si, kde se vlastně lomografie vzala a jak vypadá současné focení na film. Rozdali jsme si filmy a foťáky – Fisheye N.2, Sprocket Rocket, La Sardiny […]

Sobota 28. března se nesla v duchu první letošní LomoWalk. Slunce svítilo, bylo teplo, ptáci zpívali… Byla to fajn jarní analogová sobota.

Ve 12:00 jsme se sešli v Analogue, řekli si, kde se vlastně lomografie vzala a jak vypadá současné focení na film. Rozdali jsme si filmy a foťáky – Fisheye N.2, Sprocket Rocket, La Sardiny a já jsem si vzala Fisheye Baby 110 a nový Lomo’Instant Sanremo.

Radovan s Arinou zůstali v obchodě. Vždycky musí jeden prodávat a druhý hlídat. Jak si to rozdělili nevím. My jsme se nakonec vydaly ven v úplně holčičí sestavě. Naše první dámská LomoJízda. A bylo to super!

17

Po cestě Tržištěm jsme si povídaly o tom, na co je dobré při focení myslet. Koncept LomoWalk je totiž stavěný tak, aby byl kurz nenáročný a vhodný pro začátečníky, ale aby bavil všechny – klidně i analogové profíky. Na Kampě už se to nedalo vydržet. Obří velikonoční vajíčka lákala k prvním snímkům. Chvíli jsme fotily společně, ale nakonec to každou táhlo jinam.

Polovina se trhla a šla si užít fotografování po svém. My, co jsme zůstaly pospolu, jsme fotily nejen na klasický kinofilm, ale rozhodly jsme se pořádně vyzkoušet nový instantní fotoaparát Lomo’Instant. Protože jde o nejlepší a nejkreativnější “polaroidový” foťáček, dost jsme se vyblbly. Nakonec jsme vyfotily všechny snímky, které jsme si s sebou vzaly. Výsledky byly super.

16

Ještě odpoledne jsme se vrátily zpátky k nám na Lomography Ambasádu. Nafocené filmy jsme narolovaly zpět a Radovan je hned v pondělí odnesl do laboratoře, kde je vyvolali a udělali nám scany na CD.

18 21

Moje fotky, které jsou zde přiložené, jsou jen jednoduché scany už hotových papírových snímků. Fotky, které vidíte nahoře, jsem fotila na instantní fotoaparát Lomo’Instant. “Kulaté fotky” jsou pořízené na Fisheye Baby 110 a crossnutý film Lomography Slide X-PRO 200/110.

Díky Aničce, Janě, Karolíně, Radce a Katce za účast.:-) Moc se těším na další workshopy a všechny, kdo na ně zavítají. Seznam a přihlášky k dalším kurzům naleznete na našem webu v rubrice workshopy.

9 10 11 12 13 14