LomoReport: Letní Dyzajn Márket

V sobotu se konal Letní Dyzajn Márket, na který jsme se vydali i my. LomoReport pro vás připravila Tereza Kurečková z AntropoGallery, která se akce zúčastnila jako vystavující.   V sobotu 21. 6. proběhl v Praze Letní Dyzajn Márket a to hned na třech místech: na piazzetě Národního divadla, v Mosaic House a v Era […]

V sobotu se konal Letní Dyzajn Márket, na který jsme se vydali i my. LomoReport pro vás připravila Tereza Kurečková z AntropoGallery, která se akce zúčastnila jako vystavující.

instax2 instax3

 

V sobotu 21. 6. proběhl v Praze Letní Dyzajn Márket a to hned na třech místech: na piazzetě Národního divadla, v Mosaic House a v Era světě. Já s AntropoGallery trikama byla v Era světě. Místo to bylo moc hezké, dole v kavárně se podávaly quiche a dobré víno, tak jsem si nemohla na nic stěžovat. Neinformovaní kolemjdoucí však mohli Dyzajn Márket v Era světě lehce přehlídnout. Pořádné označení by propříště neuškodilo.

Byla jsem mile překvapená, kolik šikovných lidí s úžasnými nápady se tam sešlo. Mě nejvíce zaujala dyzajnérka Jitka, která prodávala obrazy a malované talíře. To se dalo samozřejmě čekat – Jitka je totiž fanouškem analogové fotografie. Fotí svou Dianou F+ a nejen to – Diana je pro ni i zdrojem inspirace a objevuje se na obrazech a je jedním z motivů na talířích. No, co si budeme povídat, Diana je strašně cool foťák už jen takhle od pohledu.
R1-32A
Já jsem dostala od obchodu Analogue filmy a náplně do Instaxu a pustila jsem se do reportu. Na piazzetě jsem fotografovala Nikonem FG-20 a opět jsem si ověřila, že mi často chybí odvaha prostě přijít blíž a zmáčknout spoušť. Každého prodejce jsem se ptala, zda můžu vyfotit jeho “obchůdek” do reportu a dobře jsem udělala – popovídala jsem si se zajímavými lidmi a vyprávěla jim o fotografování. Všichni byli úplně paf z Instaxu. Instaxy a Polaroidy u nás prostě nejsou mezi lidmi tolik rozšířené. Jsou to foťáky dost levné, ale náplně do nich už přeci jen něco stojí. Ale o to nejde. Instax je pro mě hlavně skvělá zábava a rozdávání radosti, protože fotky ráda věnuji.
R1-9A R1-11A
 instax6  instax4
Po Dyzajn Márketu jsem s Instaxem pokračovala na United Islands a dnes má doma pár lidí ode mě novou záložku do knihy či vzpomínku na ledničce. Jediné, co mě na něm trochu štve, je průhledový hledáček hozený až někam na stranu, ale i fotky bez hlav dokážou někdy také dobře pobavit.
Užila jsem si to hlavně díky tomu, že mě nebavilo nefotit :), že mě navštívili mí přátelé a že se projekt AntropoGallery lidem líbil. Zjistila jsem, že naše labutě a psi očichávající si zadky frčí nejvíce. Jen co zas vysvitne slunce, pustím se do nových barevných labutí, psů a filmových promítaček – v Karlových Varech na filmovém festivalu bude prostě veliký výběr trik. Tak jo! Příště z Varů 🙂
R1-02 R1-03 R1-06 R1-07 R1-08 R1-8A R1-12A R1-13A R1-15A R1-17A  R1-21A R1-22A R1-28A R1-29A R1-31A R1-34A R1-35A R1-36A instax5 instax8 instax9 instax10 instax11 instax12

Autor fotografií a textu: Tereza Kurečková, AntropoGallery.