LomoReport: Fashion Market Holešovice

Tereza Kurečková, autorka projektu AntropoGallery, nám zaslala další báječný LomoReport. Tentokrát se vydala představit svou autorskou módu na akci Holešovice Fashion Market. Mám radost z toho, že se Praha stává městem kultury a módy. Jen považte – všechny ty Dyzajn márkety, Fashion markety, Fashion weekendy, Designbloky, Unique Fashion weeky… Mám z toho radost, pořád se tady něco […]

Tereza Kurečková, autorka projektu AntropoGallery, nám zaslala další báječný LomoReport. Tentokrát se vydala představit svou autorskou módu na akci Holešovice Fashion Market.

prehlidka deti 2

Mám radost z toho, že se Praha stává městem kultury a módy. Jen považte – všechny ty Dyzajn márkety, Fashion markety, Fashion weekendy, Designbloky, Unique Fashion weeky… Mám z toho radost, pořád se tady něco děje. A to nejen v oblasti módy – na náplavce byla výstava fotografií, které byly připevněny na lidech (jak podobné AntropoGallery), v Přístavu 18600 za teplých večerů vystupují fajn kapely a na Vltavě vedle Karlova mostu hraje pianista Smetanovu Vltavu. Navíc donedávna jsme v Praze neměli žádný pořádný výběr Lomography foťáků – jen těch pár kusů ve Škodovi… A dneska? No, všechno se prostě zkrášluje, vylepšuje, zdokonaluje a já jsem ráda, že mohu být u toho.

Minulý víkend jsem byla poprvé s AntropoGallery na Holešovice Fashion Marketu. A musím říct, že byl boží! Veliká hala byla rozdělená do kójí. Ty byly dostatečně veliké, abych si mohla prostor hezky vyzdobit a trika a šaty originálně rozvěsit na provázek. Kóji jsem měla se značkou Tripple, za kterou stojí tři sympatičtí kluci. Navíc ve vedlejších kójích byly mé oblíbené značky, například City Folklore či Punktura Retrovintage, takže jsem si mohla jít prohlídnout krásné výrobky talentovaných lidí, samozřejmě v jejich stáncích utratit ty vydělané peníze a v neposlední řadě si skvěle pokecat.

Když Fashion Market skončil, usoudila jsem, že být to kratší pracovní směna, brala bych takové zaměstnání všemi deseti: každý den bych se cpala francouzskými palačinkami s kozím sýrem a sušenými rajčaty, chodila bych kolem stánků a fotografovala je, poslouchala výbornou hudbu, popíjela výborný zázvorový čaj a povídala si se skvělými lidmi. Jóó, dobře, uznávám, asi bych si také sem tam udělala pauzu a pustila si na tabletu jeden díl nějakého toho konkrétního HBO seriálu, což se mi teď v Holešovicích při vzácných chvílích nudy dost dobře osvědčilo.

Fotografie jsem tentokrát fotila na černobílý film Lomography Earl Grey ISO 100.

Tak módě, fotografii a kultuře vůbec zdar.

divadlo 2 HFM divadlo HFM dj HFM hala HFM HFM HFM2 palacinky HFM prehlidka deti prehlidka HFM workshop HFM

Autor textu a fotografií: Tereza Kurečková, AntropoGallery