LomoReport: Dyzajn Market Festival

Tereza Kurečková aneb AntropoGallery vám přináší další LomoReport z Dyzajn Market Festivalu, který se konal 13. a 14. září. Zářijový Dyzajn márket byl nejspíš dosud tím největším Dyzajnem. Odehrával se na piazzetě u Národního, ale také na Střeleckém ostrově. Na Střelečáku byl již podruhé – v srpnu jste nás tam mohli vidět také. Bylo to […]

Tereza Kurečková aneb AntropoGallery vám přináší další LomoReport z Dyzajn Market Festivalu, který se konal 13. a 14. září.

report1

Zářijový Dyzajn márket byl nejspíš dosud tím největším Dyzajnem. Odehrával se na piazzetě u Národního, ale také na Střeleckém ostrově. Na Střelečáku byl již podruhé – v srpnu jste nás tam mohli vidět také. Bylo to zrovna v ty nejteplejší srpnové dny, hrálo se divadlo, tancovalo se na skvělou hudbu (například na Kazety, ČokoVoko či Vladivojnu La Chiu), popíjelo se pivo, děti se účastnily workshopů a všude vládla taková pohodová letní nálada. Podobně měl probíhat i Dyzajn márket zářijový a já myslím, že se to i přes deštivé počasí povedlo.
Já jsem tentokrát pojala svůj stánek jako obchod – kamenný obchod nemám, tak kde jinde bych se mohla vyblbnout. Rozvěsila jsem kolem stánku fotografie s návodem, jak trika vznikají, na pult jsem dala k prohlédnutí pár instaxových fotek a k hornímu okraji stánku jsem připevnila skleničky se svíčkami. AntropoGallery mělo dokonce i módní přehlídku. Podle mého názoru se úplně nevydařila, ale byla to naše první přehlídka a máme toho ještě hodně před sebou.
I tentokrát byl Dyzajn márket na Střelečáku pojat jako festival, a proto se i tentokrát po večerech tančilo. Vrcholem byla kapela Midi lidi, kterou prostě miluju! Vlastně jsem si říkala, že to organizátoři vymysleli velmi chytře: když nebudou prodejci spokojení s výdělkem a návštěvníci s počasím, Midi lidi to zachrání. A zachránili – přestala jsem pracovat dřív, než bylo povoleno (pššt!) a šla doslova tancovat v dešti. Pršelo a lidé v pláštěnkách byli šťastní. Připomnělo mi to výrok Maye Angelou, která se v životě naučila to, že o člověku ti hodně napoví tři věci: Jak se chová, když se mu ztratí zavazadla? Když rozmotává žárovky na vánoční stromeček? A jak se chová v deštivém počasí? Myslím, že na Dyzajnu se sešli super lidi.
Report jsem tentokrát fotografovala na svůj Nikon FG-20 a použila jsem tři rozdílné filmy. Prvním byl můj oblíbený a spolehlivý Lomography XPro 200 slide film. Barvy jsou vždycky tak lehce vybledlé a působí snově. Mám tento film velmi ráda a jak jsem řekla, mohu se na něj spolehnout – fotky jsou vždy takové, jaké je očekávám. Se spolehlivostí to u dalších dvou filmů tak slavné zase není. Ale zas jsou to filmy tak originální, že to s nimi vždy ráda znovu risknu. Jsou to LomoChrome Purple a Revolog Kolor. Obzlášť Revolog (nejen Kolor!) mě strašně baví. Občas jsou fotky tmavé a bohužel nepoužitelné, ale pak se mi mezi nimi objeví takové originální skvosty, že je hned všechno odpuštěno. A nebo to chce prostě asi více zkušeností!

report3 zarirep1 zarirep2 zarirep3 zarirep4 zarirep5 zariReport1 zarireport2 zarireport3 zarireport4 zarireport5 zarireport6 zarireport7 zarireport8

Příští Dyzajn márket bude v prosinci na piazzetě. Sama ještě nevím, zda se AntropoGallery bude účastnit. Ale určitě se uvidíme příští víkend na Holešovice Fashion marketu.
Krásné barevné podzimní focení přeji!
Autor fotografií a textu: Tereza Kurečková, AntropoGallery