Lomo’Instant Square

Lomography je zpět na serveru Kickstarter.com s kampaní na Lomo’Instant Square, první analogový instantní fotoaparát využívající čtvercový formát Instax Square od Fujifilmu. Kampaň je jako obvykle velmi úspěšná a již během prvního dne bylo dosaženo stanoveného cíle. Až do konce kampaně tedy do 29. 9. 2017 je možné objednat nový Lomo’Instant Square se slevou 35% a […]

lomoinstant square

Lomography je zpět na serveru Kickstarter.com s kampaní na Lomo’Instant Square, první analogový instantní fotoaparát využívající čtvercový formát Instax Square od Fujifilmu. Kampaň je jako obvykle velmi úspěšná a již během prvního dne bylo dosaženo stanoveného cíle. Až do konce kampaně tedy do 29. 9. 2017 je možné objednat nový Lomo’Instant Square se slevou 35% a to v jedné z pěti nabízených designových variant. Doobjednat lze i “instax mini back”, tedy adaptér, se kterým se z Lomo’Instantu Square stává multiformátový fotoaparát, vybírat lze z Instaxu Square a Mini.

Lomo'Instant Square

Nebyla by to ale Lomography, kdyby neměl Lomo’Instant Square přibaleno jako již tradičně velikou porci kreativity a zábavy. Nemůžeme nezmínit neomezené vícenásobné expozice, barevné filtry pro vestavěný blesk, dálkové ovládání, dlouhé časy v režimu B nebo třeba časovanou spoušť.

Co Lomo’Instant Square umí?

Čtvercový formát: Díky tomu, že využívá Fujifilm Instax Square Film, má Lomo’Instant Square k dispozici dostupný, stabilní a rychlý instantní film s poměrem stran 1:1, tedy ikonický formát, který stojí za poetikou instantní fotografie,

Automatická expozice: Plně automatická expozice nastaví sama expoziční čas i clonu, takže fotky budou perfektní ve dne i v noci. K dispozici jsou clony f/10 a f/22.

Skleněný objektiv: Díky skleněnému objektivu budou fotky perfektně ostré, ohnisková vzdálenost je 95mm (45mm ekvivalent).

Skládací design: Design nového Lomo’Instantu Square je prostě cool! Na výběr je z pěti barevných variant kompaktního skládacího fotoaparátu. Díky tomuto systému se zásadně zmenší velikost fotoaparátu.

LED počítadlo: 10 ledek označuje 10 fotografií, po zapnutí i každém vyfocení uvidíte, kolik ještě zbývá snímků.

Self timer: Časovaná spoušť je fajn na výletě s přáteli nebo třeba pro autoportrét.

Dálkové ovládání: Dálkové ovládání určitě využijete a když ne, lze bezpečně schovat v těle fotoaparátu.

Kompenzace: Ve dvou krocích můžete zvolit světlejší nebo tmavší snímky.

Blesk: Vestavěný blesk pomůže pro focení v noci, ale není problém ho ani vypnout.

Multiexpozice: Lomo’Instant Square umí neomezené vícenásobné expozice.

Bulb: Dlouhé časy si můžete užívat až do 30 vteřin.

Gelové filtry: Vestavěný blesk lze obohatit o gelové barevní filtry, které lze vzájemně kombinovat.

LomoInstant Square

V balení Lomo’Instantu Square najdete kromě fotoaparátu a návodu také rámečky, magnety a další příslušenství. Skleněný objektiv lze doplnit o portrétní předsádku nebo splitzer pro náročné koláže z multiexpozic. Objednat se slevou 35% lze až do 29. 9. 2017, tedy dokonce kampaně na Kickstarter.com. Lomo’Instant Square bude dostupný v březnu 2018.