Nový Lomo’Instant Automat je skladem

První kusy nového instantního fotoaparátu od Lomography dorazily do Prahy. Lomo’Instant Automat najdete exkluzivně v Analogue, přijďte si ho vyzkoušet do našeho kamenného obchodu v centru Prahy. K dispozici jsou tři barevné varianty. Černá a bílá je balená samostatně nebo v sadě s objektivy, luxusní edice South Beach v lákavém designu je zatím jen v […]

Lomo'Instant Automat

První kusy nového instantního fotoaparátu od Lomography dorazily do Prahy. Lomo’Instant Automat najdete exkluzivně v Analogue, přijďte si ho vyzkoušet do našeho kamenného obchodu v centru Prahy. K dispozici jsou tři barevné varianty. Černá a bílá je balená samostatně nebo v sadě s objektivy, luxusní edice South Beach v lákavém designu je zatím jen v sadě, časem se ale objeví i samostatně.

lomoinstant automat

Lomo’Instant Automat jsme už vyzkoušeli a obrazová kvalita je oproti předchozímu Lomo’Instantu o pěkný kus napřes díky automatické expozici, která zvolí správnou kombinaci času a clony. Nechybí možnost korekce ve dvou krocích, vypnutí blesku a podobně jako u ostatních lomo foťáků jde fotit oblíbené multiexpozice. Své kreativní využití najde určitě i vychytávka v podobě dálkového ovládání integrovaného v krytce objektivu. Součástí všech balení jsou i barevné filtry pro blesk. Sady s objektivy obsahují také rybí oko, širokoúhlý objektiv, close up předsádku nejen pro makro a splitzer pro koláže složené z multiexpozicí.

lomoinstant automat

Pojďme si zopáknout, co všechno Lomo’Instan Automat umí.

Automatická expozice

Lomo’Instant Automat je vybavený plně automatickou expozicí, sám zvolí ideální expoziční čas v rozmezí 8s-1/250 v automatickém režimu nebo lze využít režim Bulb (B) až do 30 vteřin, k dispozici je rozpětí clon f/8 – f/22 a automatický vestavěný blesk.

Kreativita sbalená na cesty

Fanoušci lomografie se dočkají všech známých vychytávek. Lomo’Instant Automat fotí neomezený počet multiexpozic, až 30s dlouhé záběry, s dálkovým ovládáním integrovaným v krytce objektivu lze foti skupinové selfie, jednoduché ostření v 3 krocích se brzy stane samozřejmostí, lze využít 3 předsádky, makro, širokouúhlou a Fisheye. Blesk lze doplnit barevnými filtry a vše nekonečně kombinovat.

Instantní deníček

Fotografie nemusí být jen virtuální soubory v cloudu, jednoduše vyfoťte svět okolo sebe a sledujte, jak se fotka sama vyvolá ve vaší ruce. Lomo’Instant Automat používá filmy Fujifilm Instax Mini, které jsou plně vyvolané do 3 minut. Zážitek s instantní fotkou nekončí zmáčknutím spouště. Snímky velikosti kreditky je možné rozdávat, nalepit do alba a také v každé peněžence je pro ně místo.

Sady a edice

Lomo’Instant Automat bude k dispozici ve třech provedeních, minimalistické bílé, klasické černé a v retro provedení s hnědou kůží. Ať už si vyberete samostatný fotoaparát nebo sadu s objektivy, v balení vždy najdete krytku s dálkovým ovládáním, tipy a triky pro kreativní fotky, rámečky a magnety pro hotové snímky.

Rychlé ostření

Zcela nový je i systém zónového ostření ve 3 krocích, který si každý rychle osvojí díky charakteristické funkci click & stop. Zaostření tak bude otázkou okamžiku, ať už fotíte od pasu nebo od oka. 🙂

Režimy

Lomo’Instant Automat má na výběr dva režimy pro ideální fotky za každé situace. Automatický pro všechny světelné situace, ať je slunečný den nebo temná noc. Rozsah clon f/8 až f/22 je větší než u ostatních instantních fotoaparátů. Bulb umožní dlouhé expozice třeba s rozmazanými světly aut nebo kreativní malování světlem. Pomůže i stativový závit a dálkové ovládání.

Více funkcí

Lomo’Instant Automat nabízí více kreativních  funkcí než běžné instantní fotoaparáty. K dispozici jsou i výměnné předsádky a objektivy.

LomoInstant Automat

Blesk

Automatický blesk lze jednoduše vypnout tlačítkem na fotoaparátu nebo použít barevné gelové filtry.

Multiexpozice

Jedním tlačítkem je možné přepnout do režimu MX a vytvářet neomezně vrstvené multiexpozice.

Kompenzace expozice

Automatická expozice si poradí s každou situací, přesto je možné nastavit tmavší nebo světlejší snímky díky kompenzaci +1/-1 EV.

LED počítalo

Stále máte přehled kolik snímků ještě zbývá.

Objektivy

Pevný objektiv Lomo’Instantu Automat má ekvivalent 35mm. K dispozici je i širokoúhlá předsádka (ekvivalent 21mm) s úhlem záběru 90°a ostřením od 30cm. Ideální pro skupinové selfie zachycené s pomocí dálkového ovládání. Fisheye objektiv má úhel záběru 170° a fotky z rybího oka jsou ostré od 10cm, stejně jako s nasazenou closep-up předsádkou pro detailní záběry.

detail5