Lomography Tipster: Stíny objektů na fotografiích Diany F+

Vložit nějaký předmět do těla fotoaparátu Diana F+ (případně Holga 120), se může zdát jako holý nesmysl. Otázkou ale je, jaký objekt si zvolíte. Finální snímek totiž může být vlastně docela zábavný. Jen se podívejte.   V tomto případě byly použity dvě malé postavičky. Na snímcích vypadají, jako by se zúčastnily dobrodružné expedice a my […]

Vložit nějaký předmět do těla fotoaparátu Diana F+ (případně Holga 120), se může zdát jako holý nesmysl. Otázkou ale je, jaký objekt si zvolíte. Finální snímek totiž může být vlastně docela zábavný. Jen se podívejte.

1

 

V tomto případě byly použity dvě malé postavičky. Na snímcích vypadají, jako by se zúčastnily dobrodružné expedice a my jejich cestu pozorujeme za jejich zády.

2

 

Nezapomeňte, že obraz se na film exponuje obráceně – vzhůru nohama. Objekt, kterým může být i jakýkoliv tvar vystřižený z pevného papíru (nejlépe černé čtvrtky), musí být připevněný nebo přilepený v horní části těla fotoaparátu a viset “hlavou dolů” (viz obrázek).

Výsledek ale může stát doopravdy za to!

3

 

Doubles

Fotografii můžete učinit ještě hravější, pokud vlepený objekt z fotoaparátu po nafocení celého filmu vyndáte a film naexponujete znovu. Vytvoříte tak neobvyklé a působivé double expozice.

4