Lomography objektivy pro digitální fotoaparáty

Máte-li nějaký důvod k tomu, abyste se zuby nehty drželi digitální fotografie, ale přesto vás láká “analogový feeling”, něco pro vás máme. Lomografické objektivy pro digitální fotoaparáty Micro 4/3! Lomography v loňském roce přišlo na trh s unikátní novinkou. Balení tří lomografických objektivů pro digitální fotoaparáty. Ty mají snímkům dodat právě takovou atmosféru, jakoby byly […]

Máte-li nějaký důvod k tomu, abyste se zuby nehty drželi digitální fotografie, ale přesto vás láká “analogový feeling”, něco pro vás máme. Lomografické objektivy pro digitální fotoaparáty Micro 4/3! Lomography v loňském roce přišlo na trh s unikátní novinkou. Balení tří lomografických objektivů pro digitální fotoaparáty. Ty mají snímkům dodat právě takovou atmosféru, jakoby byly focené na film. Tento produkt u příznivců analogu vyvolal rozporuplné debaty. My se přikláníme na stranu většiny lomografistů. Souhlasíme s tím, že nejde o znectění analogové fotografie. Ti, co používají digitál jsou naši kamarádi a tento produkt dává skvělou příležitost okusit kouzlo analogu také jim.

diana_f_2b_experimental-lens_4 diana_f_2b_experimental-lens_box_open_1

Balíček Lomography Experimental Kit obsahuje standardní objektiv 24mm, superširokoúhlý 12mm a fisheye s úhlem 190°. Tyto efektivní objektivy oceníte nejen při fotografování, ale jistě u natáčení videí. Jako u správných toy camer, jsou celé vyrobeny z plastu, což je samozřejmě na snímcích znát. Neostré vinětované rohy, barevný posun a od analogu k nepoznání báječné multi-expozice. Chybí jim však pověstné zrno, které získáte jen při použití opravdového filmu.

Na objektivech lze zvolit normální či dlouhou expozici. Jsou uzpůsobeny pro použití barevných filtrů.

Prohlédněte si obrázky a uznejte sami. Tyhle objektivy se povedly!

adrian__8184199 cat_p8260243 gudrun_8294781_2 chun_p8250252

Zdroj fotografií: Lomography.sk