Jsme součástí akce Zažít město jinak! aneb workshop, soutěž a překvapení!

Konečně zase podzim a multikulturní akce Zažít město jinak. My se v rámci své lokality účastníme malostranské mutace Zažít Malou Stranu jinak v sobotu 20. 9. od 12:00 hodin. A co jsme si pro vás připravili? Lomo workshop se soutěží o fotoaparát Diana F+ a jedno velké kolodiové překvapení! Workshop: LomoSoutěž Připravit, pozor… Teď! Přihlaste […]

Konečně zase podzim a multikulturní akce Zažít město jinak. My se v rámci své lokality účastníme malostranské mutace Zažít Malou Stranu jinak v sobotu 20. 9. od 12:00 hodin. A co jsme si pro vás připravili? Lomo workshop se soutěží o fotoaparát Diana F+ a jedno velké kolodiové překvapení!

645b68d86dab7a73edb5b3024b0806cf12f238

Workshop: LomoSoutěž

Připravit, pozor… Teď! Přihlaste se na e-mailové adrese karol@analogue.cz k účasti na zábavném soutěžním Lomography workshopu. Uvěďte celé jméno a datum, abychom věděli, kterého workshopu se chcete zúčastnit (protože pořádáme mnoho dalších). Registrační poplatek je 400,-Kč. Hradí se v hotovosti v den konání kurzu.

Zapůjčíme vám LOMO, řekneme vám, jak funguje, jak si s ním lze vyhrát. K němu vám dáme film. Pak vám zadáme několik témat, které byste měli vyfotit co nejkreativnějším způsobem, každý sám za sebe. Váš film vyvoláme, zdigitalizujeme a vy získáte analogové fotografie na cédéčku včetně filmu. Autora těch nejšílenějších, nejvýjimečnějších a nejhezčích lomografií odměníme fotoaparátem Lomography Diana F+. Veškerý materiál, který v rámci kurzu získáte, je hrazen z vašeho registračního poplatku.

Kurz je friendly začátečníkům i pokročilím.

hp700_product_1_media_gallery

Výhra: Lomography Diana F+

Diana F+ od Lomography je kultovní plastový foťák, který se stal legendou díky snovým fotografiím plným barev. Jednoduchý objektiv s měkkou kresbou dává fotkám z Diany F+ zvláštní kouzlo. Jednoduchá konstrukce Diany pochází z 60. let 20. století. Diana F+ prošla řadou vylepšení a přináší nyní ještě větší požitek z focení na svitkový film. Lze volit mezi formáty snímků, využít tři nastavení clony nebo pinhole. Jako u všech Lomography foťáků funguje i multiexpozice. Robusní blesk s barevnými filtry ještě rozšiřuje kreativní možnosti Diany F+. K dispozici je i celá řad příslušenství pro Dianu F+, objektivy, adaptér pro 35mm film nebo instantní filmy Fujifilm Instax mini.

 

20a2e581d510136f706b42606a6790fb2448a9

 

Jan Sakař, Fotograf na plech x Malostranský atelier: Kolodiový proces

To nejlepší nakonec! Přijďte k nám do galerie na návštěvu a nechte se vyfotografovat “na plech”. Kolodiový proces je jedním z nejstarších procesů zhotovení analogového snímku. A pozor – naše temná komora vám v rámci dne otevřených dvěří dovolí nahlédnout “pod pokličku”.

Zdroj obrázků: Lomography