Jen růžová to může být

Nedávno jsme vám přinesli výběr těch nejlepších fotoaprátů v modré barvě. Své toy camery si budoucí majitelé totiž často vybírají podle vzhledu. Není se čemu divit. Tentokrát vám proto přinášíme výběr těch nejlepších růžových fotoaparátů. Zjistili jsme totiž, že je máte opravdu rádi. A to nejen dámy! Lomography Diana Mini Double Rainbow – Každý, kdo lomografii […]

Nedávno jsme vám přinesli výběr těch nejlepších fotoaprátů v modré barvě. Své toy camery si budoucí majitelé totiž často vybírají podle vzhledu. Není se čemu divit. Tentokrát vám proto přinášíme výběr těch nejlepších růžových fotoaparátů. Zjistili jsme totiž, že je máte opravdu rádi. A to nejen dámy!

růžová1

Lomography Diana Mini Double Rainbow – Každý, kdo lomografii alespoň trochu zná, ví, že Diana je opravdovým kultovním kouskem. Fotit můžete dle volby také na poloviční formát, takže tak na klasickém kinofilmu nasekáte až 72 snímků! Vyhrát si můžete s dlouhou nebo multi expozicí, nebo bleskem s barevnými filtry.

růžová2

Fujifilm Instax Mini 8 – Oproti svému předchůdci z řad Instax Mini, spotřebuje mnohem méně. Vystačíte si pouze s dvěmi tužkovými bateriemi. Design fotoaparátu je o trochu čistší a je celý zahalený do sladké a pohádkové pastelové růžovky. Instantní fotografie vám po stisknutí spouště ihned vyleze z fotoaparátu a sama se bez vaší pomoci vyvolá do tří minut. (Dále u nás naleznete alba na Instax Mini snímky. Také v růžové, ale samozřejmě i v jiných – krásných – barvách!)

růžová3 růžová4 růžová5 růžová6

Holga 120 a Holga 135 – Fotoaparáty Holga jsou jednimi z nejoblíbenějších analogových fotoaparátů vůbec. Jejich snímky jsou charakteristické výrazně měkkou kresbou a vinětací – tedy černými rohy. Zajímavou hloubku ostrosti a kreativní funkce jistě každý uživatel uvítá. Dlouhá a multi expozice, u lepších modelů blesk s barevnými filtry, nebo vychytaný Twin Lens Reflex hledáček. Vyberte si “holku” pro formát 120 nebo 135. (Sběratelé si přijdou na své jistě také s Holgou pro formát 110.)

 

růžová8

LOMO ROBOT – Tento foťáček s označením “4 lens” svou charakteristiku vlastně zcela odhalil svým názvem a vzhledem. Tak už jen můžeme dodat, že používá film 35mm, a že je jedním z nejlevnějších “lomíček” vůbec. Čtyři objektivy vám udělají 4 snímky na jedno políčko – postupně. Vejde se skvěle do kapsy a je lehoučký.

růžová9

TakaraTomy ToLNe – Tak tohle je opravdová hračička. Tedy ne proto, že je foťáček vlastně určený pro děti, ale protože součástí jeho balení je řada vychytávek. Jako třeba klasické “lomo” filtry. 🙂 Ještě vás možná pobaví filtry s nafixlovanou perforací. Každopádně nejen děti uvítají automatické nastavení, vestavěný blesk a možnost užití 35mm filmu.