Jednobarevné fotografie

Nevíte, jak vypadají jednobarevné, nebo-li monochromatické fotografie? Černobílé znáte, že? Tak to jsou ony. My bychom vám ale rádi ukázali, že dnes si můžete ladit fotografie do barev, jakých se vám jenom zlíbí. K tomu je, pomineme-li cross proces nebo barevné filtry, nejsnazší cestou koupě filmu, který vám barevnou tonalitu zaručí a dodá v oslňující […]

Nevíte, jak vypadají jednobarevné, nebo-li monochromatické fotografie? Černobílé znáte, že? Tak to jsou ony. My bychom vám ale rádi ukázali, že dnes si můžete ladit fotografie do barev, jakých se vám jenom zlíbí. K tomu je, pomineme-li cross proces nebo barevné filtry, nejsnazší cestou koupě filmu, který vám barevnou tonalitu zaručí a dodá v oslňující sytosti.

49090001

Černobílé filmy u nás pořídíte ve všech formátech hned v několika variantách – Lomography, Ilford, Foma a další. Barevně laděné (zeleně, červeně) od Lomography.

41740027

Proč máme ale pocit, že jsou tak úžasné a pro analogovou fotografii tolik důležité? Fotografie jako obor začínala pouze v černobílém provedení, mnoho černobílých fotografií je dnes těch nejuznávanějších. Taková barevnost dělá snímky většinou dramatickými. Barevné tonality využívá naopak moderní fotografie. Umělci tak své sdělení a poselství, které jejich fotografie či jiné výtvarné dílo nese, pousouvají za hranice reality, otvírají nám tak svůj vlastní svět a monochromatickou barevností mění atmosféru celého snímku. Podívejte se na ukázky fotografií, které dokazují, že barevné fotografie můžou působit zcela odlišně, pokud jsou v monochromatickém provedení. Vyzkoušejte také vy některý z jednobarevných filmů a pusťte se tak do experimentování s barvami.

41760004