Jaro ve žlutém kabátku

Říká se, že barvy vyjadřují určité nálady. Jaká patří k jaru, slunci, životu a dobré náladě? Zaručeně žlutá! Vybavte se nejen na toto roční období veselou žlutou toy camerou a bláznivě barevnými filmy. Lomography Diana Mini & Flash Gold Edition – Kultovní fotoaparát Diana Mini využívá klasického kinofilmu, ale i přesto je vybavena všemi báječnými funkcemi, […]

Říká se, že barvy vyjadřují určité nálady. Jaká patří k jaru, slunci, životu a dobré náladě? Zaručeně žlutá! Vybavte se nejen na toto roční období veselou žlutou toy camerou a bláznivě barevnými filmy.

žlutá1

Lomography Diana Mini & Flash Gold Edition – Kultovní fotoaparát Diana Mini využívá klasického kinofilmu, ale i přesto je vybavena všemi báječnými funkcemi, které má její větší sestra. Řeč je o dlouhé a multi expozici, blesku s barevnými filtry, nebo možností ovlivnění hloubky ostrosti. Stejně tak jsou její fotografie specifické příjemně měkkou kresbou. Lze si také volit formát. Díky tomu jej můžete zmenšit a získat tak až 72 snímků.

žlutá3 žlutá2

 

Lomography La Sardina – Saturované snímky, dvojité a dlouhé expozice, úhel 89°… Takové fotografie získáte s fotoaparátem Lomography La Sardina Capri, který je skvělým společníkem do kapsy a jeho proužkovaný design zaručeně nikdy nevyjde z módy. Kovová verze s papričkami Lomography La Sardina & Flash Nuri Edition má stejné funkce a taktéž na film formátu 35mm s ní uděláte stejně zábavné snímky, jde ale o limitovanou edici, která je navíc vybavená o blesk s výměnnými barevnými filtry.

žlutá4

Fujifilm Instax mini 8 – Vypadá jako malý marcipánový dortíček, ve skutečnosti jde ale o instantní fotoaparát. S takovým kouskem můžete fotografovat snímky, které okamžitě po stisknutí spouště vyjedou z fotoaparátu a do tří minut se vyvolají. Díky novým Fujifilm emulzím vám vydrží navždy, aniž by bledly. Instax mini 8 oproti svému předchůdci potřebuje pro svou činnost pouze dvě tužkové baterie, ale stále produkuje snímky vizitkového formátu, které můžete uložit do peněženky nebo barevného makronkového alba, které je k zakoupení také u nás v Analogue.

žlutá5

Holga K-205 Cat – Hodinky s vodotryskem jsou zatím nevyrobenou legendou, ale mňoukající foťák je tu pro vás! Ideální na tiskovou konferenci do Lán nebo pro focení výjimečných okamžiků. Fotí, mňouká a barevně bliká. Faktor zábavnosti 9,8.

Prohlédněte si video na youtube.com.

žlutá6

Holga Micro-110 – Fotí na filmy  formátu 11o, protože jde o nejmenší foťáček na trhu! Kresba fotografií je měkká, okraje černající – zachovává si tak oblíbené rysy Holga fotoaprátů. Vejde se i do té nejmenší kapsičky, kabelčičky a batůžku. Je ideální každodenní společník, se kterým můžete zachytit ty výjimečné momenty, u kterých byste si jinak říkali: “Škoda, že nemám u sebe foťák!”

žlutá10 žlutá12

 

Holga 120 Night Glow – Ano, hádáte správně! Tyto foťáky opravdu svítí ve tmě. Jde o nejzákladnější řadu Holga fotoaparátů užívajících filmy formátu 120. Vybrat si můžete mezi verzí s plastovou (Holga 120 N Night Glow) nebo skleněnou čočkou (Holga 120 GN Night Glow). Holga 120 patří do sbírky každého správného milovníka analogu. Jde totiž o legendární hongkongské fotoaparáty charakteristické jednoduchostí, vinětací a jedinečnými snímky.

žlutá7 žlutá8

 

Holga 120 Gold – Holga 120 CFN zlatá je vybavena navíc o blesk s barevnými filtry, stejně tak jako verze Holga 120 GCFN zlatá, která má ale skleněnou čočku.

žlutá9 žlutá11

 

Holga 120 Yellow Holga 120 GCFN žlutá je vybavena všemi funkcemi, které každá skvělá Holga musí mít – skleněná čočka, blesk s barevnými filtry, středoformát, vinětace… Ještě vychytanější je ale Holga 120GTLR žlutá, která funguje jako dvouoká zrcadlovka. Díky speciálnímu hledáčku můžete vědět předem, jak bude snímek vypadat.

žlutá13 žlutá14

 

Holga 135 Yellow – Holga 135 BC TLR žlutá a Holga 135 BC žlutá dělají stejně krásné snímky a mají stejné funkce, jako středoformátové fotoaparáty Holga, uživají ale filmu formátu 135.