Lomography

Co je Lomography?

Lomography jsou stylové analogové foťáčky s jednoduchou obsluhou a originálními výsledky. Zapomeňte na nudné digitální fotky, lomo jsou živé barvy, typické tmavé rohy a další efekty. Lomografie není jen záliba, lomografie je životní styl! A žít ho není nic těžkého, stačí si vybrat to pravé lomo, založit film a fotit!

Lomography je největší výrobce experimentálních a analogových fotoaparátů,  firmu založili studenti z Vídně, kteří si v Praze koupili dnes už kultovní ruský fotoaparát na film Lomo LC-A, jeho vylepšenou verzi Lomo LC-A+, Lomography stále vyrábí. Tenhle foťáček je prostě pecka! Malý, pohotový a s automatickou expozicí. Existuje i instantní verze Lomo LC-A+ Instant, superširokoúhlé Lomo LC-Wide a nejnovější velké Lomo LC-A 120.

Jedním z nejmladších lomíček je Lomo’Instant, který také produkuje polaroidové fotky, má výměnné objektivy, spoustu kreativních možností a několik designových edicí. Stálé oblibě se těší kultovní Diana F+, ke které exituje celá řada objektivů a dalšího příslušenství, má i menšího sourozence Dianu Mini. Nejen začátečníky potěší jednoduchá La Sardina. Netradiční pohled nabízí rybí oko Fisheye. Lomography vyrábí jedinou stavebnici opravdové zrcadlovky Konstruktor, panoramatický Sprocket a Spinner, středoformátové kamery Belair či Lubitel a několik fotoaparátů s více objektivy. Pro majitele zrcadlovek je tu unikátní objektiv Petzval ze série Lomography Art Lenses.