FILM PHOTOGRAPHY DAY / Analogový festival

Druhý víkend v dubnu se ponese v duchu mezinárodního dne analogové fotografie. Ve všech Lomography galeriích a ambasádách po celém světě se pořádá v sobotu 11. 4. Analogový festival Film Photography Day 2015. Tento svátek se slaví již třetím rokem a letos podruhé také na pražské ambasádě. Na akci jsou zváni hlavně příznivci fotografování na […]

Druhý víkend v dubnu se ponese v duchu mezinárodního dne analogové fotografie. Ve všech Lomography galeriích a ambasádách po celém světě se pořádá v sobotu 11. 4. Analogový festival Film Photography Day 2015. Tento svátek se slaví již třetím rokem a letos podruhé také na pražské ambasádě.
Na akci jsou zváni hlavně příznivci fotografování na film, ale také všichni, kteří by si jej rádi vyzkoušeli. Na pražskou Lomography Ambasádu si můžete přijít užít příjemné „odpojené“ odpoledne i vy. Třetí ročník globálních oslav Mezinárodního dne analogové fotografie přináší opět pestrý program. Čeká vás brunch, soutěže o lomo fotoaparáty, také několik kreativních workshopů a přednášek a na závěr analogová party.

10834874_696614530465226_56722163754653772_o

Pro tento den platí 10 zlatých pravidel Film Photography Day:
1. Zaznamenej každý moment (vyfoť ho na film)
2. Zapoj se poctivě (vypni Tinder)
3. Vyhni se připojení (prostě ho „nechej doma“)
4. Netwittruj svoje myšlenky (protože život se stejně nevtěsná do 140 znaků)
5. Řekni co máš na mysli (ale řekni to doopravdy)
6. Zapiš, co chceš říct (ale radějí na papír, než na obrazovku)
7. Připni si zážitky (na opravdovou tabuli, nikoliv na Pinterest)
8. Buď kreativní (zapoj ruce, ne počítač)
9. Deskové hry nejsou nuda (zapomeň na aplikace)
10. Buď chytrý – chytré telefony nejsou povoleny!

Oslavy začínají už od pondělí 30. března. Od tohoto dne se můžete osobně zapojit do velké tomboly na adrese Lomography Ambasády ve Vlašské 10 na Praze na Malé Straně. V den konání akce budou vylosováni tři výherci, kteří získají fotoaparát Diana F+, La Sardina and Flash a Fisheye No. 2.
V sobotu 11. dubna se dveře ambasády otevřou ve 12:00. Zahájení doprovodí brunch a start prvních workshopů. Odpoledne proběhne i velká soutěž o ceny, které se může zúčastnit každý, kdo nemá svůj fotoaparát, tomu ho rádi půjčíme. Každý účastník bude vybaven mapkou s vyznačenými místy v okolí. Ty musí zaznamenat originálním způsobem. Na nejleší čekají hodnotné ceny od Lomography. Vedle soutěže bude probíhat také workshop instantní neboli okamžité fotografie nebo fotogramy v temné komoře.
Po celé odpoledne se můžete zastavit na ambasádě, abyste si vyzkoušeli New Petzval – portrétní objektiv z řady premium glass lens, který je věrnou kopií slavného objektivu z roku 1840. Stačí si vzít s sebou vlastní (D)SLR fotoaparát značky Canon nebo Nikon. Během celého dne bude k dispozici specialista, který je ochotný vám odpovědět na jakýkoliv dotaz z oblasti analogové fotografie. K dispozici vám na bližší seznámení bude nejnovější a nejhravější instantní fotoaparát všech dob Lomo’Instant. Na památku si můžete odnést vlastní portrét.
Od 18:00 se můžete těšit na veřejnou přednášku fotografa Tomáše Marečka, který je známý především svými černobílými dokumentárními snímky a polaroidovými transfery. Hovořit bude na téma street fotografie. Tato přednáška, stejně tak jako všechny ostatní kurzy a aktivity, je určena nejen pro milovníky analogu, ale také úplné začátečníky.
Celý den zakončí analogová party a vyhlášení velké tomboly. Těšit se můžete rovněž na akustický hudební doprovod.

12.00 – homemade brunch
13.00 – Lomo’Instant Photobooth /Tipy & Triky na super instantní fotky
14.00 – Začátek workshopu Velká analogová soutěž (Scavenger Hunt)
15.00 – Diana F+ workshop / Tipy & Triky
16.00 – Workshop v temné komoře – fotogramy
17.00 – Petzval
18.00 – Přednáška na téma “Street fotografie” s analogovým expertem Tomas Mareček
19.00 – Unplugged koncert
20.00 – Vyhlášení tomboly + Vinyl DJ Kudros 90’ Party
22.00 – Konec party

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/411683089001724/