Výstava Tomáše Marečka: Praha analogová

Měsíc říjen se v naší galerii ponese v duchu tvorby Tomáše Marečka. Jeho práce je zatížena na bressonovskou inspiraci. Jak uvádí sám autor: Leica, plný záběr bez ořezu a celý proces ručního zpracování v temné komoře.  Autor se vyhrazuje proti současné digitální fotografii a manipulaci snímků. Kromě černobílé street fotografie a velkému formátu negativu 13 x […]

Měsíc říjen se v naší galerii ponese v duchu tvorby Tomáše Marečka. Jeho práce je zatížena na bressonovskou inspiraci. Jak uvádí sám autor: Leica, plný záběr bez ořezu a celý proces ručního zpracování v temné komoře. 

Autor se vyhrazuje proti současné digitální fotografii a manipulaci snímků. Kromě černobílé street fotografie a velkému formátu negativu 13 x 18cm se věnuje experimentům s Polaroidem a malbě.

V roce 2011 dokončil studium na škole PhotoGenia v Brně. Uspořádal několik vlastních výstav (například soubory: Hand Made a NYC Transfers) a zúčastnil se velkého počtu společných výstav (například v Židovském muzeu v Brně, v Galerii Trafačka v Praze, dále v Německu, Irsku, Lucembursku a Seoulu).

Tomáš Mareček v Galerii Analogue vystaví cyklus nesoucí název Praha analogová. Jedná se o černobílé dokumentární fotografie. Na malou ochutnávku se můžete podívat přímo na webovém portfoliu autora.

Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 2. října 2014 od 18:00.