Výstava Tomáše Marečka: Pola-cities II

Výstava Tomáše Marečka, která přímo navazuje na jeho předchozí výstavu u nás v galerii Praha analogová, nese název Pola-cities II. Ten napovídá, že se jedná o polaroidové transfery na ruční papírový podklad. Zveme vás na vernisáž!   Vernisáž výstavy se koná v sobotu 1. listopadu 2014 od 19:00 u nás v Galerii Analogue (Vlašská 10, […]

Výstava Tomáše Marečka, která přímo navazuje na jeho předchozí výstavu u nás v galerii Praha analogová, nese název Pola-cities II. Ten napovídá, že se jedná o polaroidové transfery na ruční papírový podklad. Zveme vás na vernisáž!

 

Vernisáž výstavy se koná v sobotu 1. listopadu 2014 od 19:00 u nás v Galerii Analogue (Vlašská 10, Praha 1, Malá Strana). Autor vystaví několik polaroidových transferů z New Yorku, Montrealu, Barcelony, Berlína a dalších nejen evropských měst.

Mareček se vyhrazuje proti současné digitální fotografii a manipulaci snímků. Kromě černobílé street fotografie a velkému formátu negativu 13 x 18cm se věnuje experimentům s Polaroidem a malbě.

V roce 2011 dokončil studium na škole PhotoGenia v Brně. Uspořádal několik vlastních výstav (například soubory: Hand Made a NYC Transfers) a zúčastnil se velkého počtu společných výstav (například v Židovském muzeu v Brně, v Galerii Trafačka v Praze, dále v Německu, Irsku, Lucembursku a Seoulu).