Výstava Tilena Vajta No Undo

Galerie Analogue uvádí výstavu fotografa Tilena Vajta s názvem No Undo. Autor představuje čtyři rozmanité soubory, které spojuje návrat k negativnímu klasickému materiálu. Tilen Vajt v roce 2004 dokončil studium na pražské FAMU. Od té doby se věnuje převážně komerční fotografii. Vlastní tvorba stála po mnoho let stranou. Veškerou inspiraci polykalo pracovní vytížení. Přibližně před […]

Galerie Analogue uvádí výstavu fotografa Tilena Vajta s názvem No Undo. Autor představuje čtyři rozmanité soubory, které spojuje návrat k negativnímu klasickému materiálu.

Tilen Vajt v roce 2004 dokončil studium na pražské FAMU. Od té doby se věnuje převážně komerční fotografii. Vlastní tvorba stála po mnoho let stranou. Veškerou inspiraci polykalo pracovní vytížení. Přibližně před dvěma lety se u Vajta znovu prosadila tvorba tvořit. Nejnovější a zároveň různorodý materiál je předmětem této výstavy.

Čtyři série propojuje návrat k negativnímu klasickému materiálu. Dále už se liší tematicky a formou. Autor použil barevný i černobílý kinofilm, čtvercový formát negativu ve spojení s dvouokou zrcadlovkou a lomografii. Předkládá akty, krajinářskou fotografii, výzvu k jinému pohledu na město, lidi s postižením a na fenomén nástěnek v pánských šatnách.

Tilen Vajt má k tvorbě velice podobný vztah jako Harry Callahan, který celý svůj život strávil experimentováním a zkoumáním nových postupů v práci s fotografií. Jakkoli jsou jejich výsledky zcela odlišné, u obou autorů je znát podobná hravost. Ve Vajtově případě asi především proto, že fotografie pro něj představuje nejvíce jednoduchý a přirozený způsob komunikace.

Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 15. května v Galerii Analogue od 19 hodin.