Výstava Radima Koštiala: Bessy on the road

Zveme vás na výstavu černobílých fotografií Radima Koštiala do Galerie Analogue. Autor uvádí soubor, který je odrazem cestování. To hraje v jeho životě významnou roli. Výstava nese název po fotoaparátu, na který Koštial vyfotografoval všechny vystavené snímky. Radim Koštial se věnuje pouze dokumentární tvorbě. Fotografuje především na černobílé kinofilmy, přesto se nevyhrazuje proti barevným negativům. […]

Zveme vás na výstavu černobílých fotografií Radima Koštiala do Galerie Analogue. Autor uvádí soubor, který je odrazem cestování. To hraje v jeho životě významnou roli. Výstava nese název po fotoaparátu, na který Koštial vyfotografoval všechny vystavené snímky.

Radim Koštial se věnuje pouze dokumentární tvorbě. Fotografuje především na černobílé kinofilmy, přesto se nevyhrazuje proti barevným negativům. Monochromatické pojetí mu je bližší.

Nejoblíbenějším fotoaparátem se mu stal Voigtlaender Bessa, přezdívaný Bessina, který stále vozí s sebou na své pracovní i osobní cesty po celém světě.

Fotografuje lidi a situace kolem sebe. Je přesně tím fotografem, který umí být na správném místě ve správný čas. Nad snímky moc nepřemýšlí, pracuje pocitově.

Vernisáž výstavy se koná v pondělí 1. prosince 2014 od 20:00. Výstava potrvá až do 16. ledna 2015.