Výstava Fotíme na film

Galerie Analogue uvede další expozici fotografií zhotovených na filmové pásky. Autoři projektu Fotíme na film Zdeněk Šmída a Richard Nevšímal pořádají svou první společnou výstavu. Zdeňek fotí na film 5 let, Richard 4 roky. Jsme především fascinovaní přímostí, fyzičností a obrazovými možnostmi filmu. Líbí se nám mechanická jednoduchost a spolehlivost aparátů i chemická magie filmového […]

Galerie Analogue uvede další expozici fotografií zhotovených na filmové pásky. Autoři projektu Fotíme na film Zdeněk Šmída a Richard Nevšímal pořádají svou první společnou výstavu.

Zdeňek fotí na film 5 let, Richard 4 roky. Jsme především fascinovaní přímostí, fyzičností a obrazovými možnostmi filmu. Líbí se nám mechanická jednoduchost a spolehlivost aparátů i chemická magie filmového pásku. Líbí se nám, že analog je opravdovým záznamem skutečnosti – ne její digitální simulací. Fotíme, co se kolem nás míhá a co nás baví.

Fotimenafilm.cz je způsob prezentace pro ty, kdo nedají dopustit na vlastnosti filmového políčka a rádi by vkusně a po svém sdíleli fotky s okolím. V současnosti chceme skupinu přispěvatelů rozšířit a proto vítáme všechny, kteří našli ve focení na film podobné kouzlo.