Lab-Iritate: Výstava současného umění

Galerie Analogue vás poprvé zve na výstavu, která nepředstaví analogové fotografie, ale analogové tvoření v jiných rovinách. Zveme vás na výstavu malby a sochy. Vernisáž se koná 1. 6. od 19:00.   Výstava Lab-Iritate prezentuje tři významné mladé umělce, kteří se věnují médiu malby a jejím přesahem do prostorových soch a objektů . Spojuje je […]

Galerie Analogue vás poprvé zve na výstavu, která nepředstaví analogové fotografie, ale analogové tvoření v jiných rovinách.

Zveme vás na výstavu malby a sochy. Vernisáž se koná 1. 6. od 19:00.

 

Výstava Lab-Iritate prezentuje tři významné mladé umělce, kteří se věnují médiu malby a jejím přesahem do prostorových soch a objektů . Spojuje je pocit něčeho skrytého pod povrchem, co není jasně identifikovatelné a čitelné.

Miroslav Javůrek /1979 / – absolvent ateliéru klasických malířských technik (prof.Zdeněk Beran, AVU). Prezentuje cyklus Blast ovlivněný stropními freskami drážďanských kostelů z roku 1945.

Martin Káňa /1975/ – absolvent ateliéru prof. Jitky Svobodové, AVU. Představí komplikovanější sochu ovlivněnou sochařem Horejcem a československým opevněním Lt.37.

Jan Wolfchen Vlček /1977/ – absolvent intermedia (prof. Milan Knížák a Veronika Bromová, AVU). Vystaví obrazy inspirované válečnými stroji.

Výstava v Galerii Analogue (Vlašská 10) potrvá až do 30. června 2015.