Analogová výstava Adriany Cahové: Cahoženky

Po dlouhé době se v naší galerii hlásí o slovo žena. Fotografka Adriana Cahová představí ryze ženské téma – soubor portrétů a aktů krásných žen. Výstava nese název Cahoženky. Vernisáž se koná ve čtvrtek 9. dubna od 19:00. Cahoženky v galerii Analoque Set fotografií Cahoženky vznikal po dobu deseti let a vzniká dál. Obsahuje fotografie […]

Po dlouhé době se v naší galerii hlásí o slovo žena. Fotografka Adriana Cahová představí ryze ženské téma – soubor portrétů a aktů krásných žen. Výstava nese název Cahoženky. Vernisáž se koná ve čtvrtek 9. dubna od 19:00.

Cahoženky v galerii Analoque

Set fotografií Cahoženky vznikal po dobu deseti let a vzniká dál. Obsahuje fotografie žen, které se mihly životem autorky či v něm setrvávají po dlouhá léta. Všechny fotografie jsou focené na klasický středoformátový fotoaparát Hasselblad, filmy jsou vyvolané v temné komoře a taktéž zvětšeniny jsou v ní vyrobeny, a to pouze rukama fotografky samotné.
A o čem jsou Cahoženky? O ženách. O ženách současných i tehdejších, o ženách veselých a šťastných, o ženách smutných a trpících… Nádherných, životem tančících a lehce se vznášejících, o ženském těle, i ženských očích, o pocitech…
“V každé fotografii zachycuji svět kolem sebe, tak jak ho vidím a potkávám, jak mnou prochází a zanechává mi v duši barevné fleky a skvrnky. Co obraz, to odraz mého aktuálního vnitřního rozpoložení prolnutý s osobitostí a krásou modelky.”
V galerii Analogue naleznete po dobu tří týdnů kolekci obsahující přes dvacet fotografií, které je možno nejen prohlížet, ale i zakoupit.
Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 9. dubna od 19:00 ve Vlašské 10, Praha 1 – Malá Strana.

Adriana Cahová (1979)

Žena, matka, fotografka, milovnice lidí, vášnivá čtenářka a požitkářka začala fotit ve svých 20ti letech poté, co původně stála na druhé straně objektivu jako modelka pro uměleckého fotografa. Pořídila si zrcadlovku Canon ze dne na den a už se jí vlastně nikdy nepustila. Postupem času dovybavila své vybavení o další fotoaparáty, světla, objektivy, stala se digitální, ale i klasicky filmově středoformátovou.
Ve svých nynějších 35ti letech se již pět let zabývá focením na volné noze, tvoří, vystavuje,. Na svých fotografiích zobrazuje především tváře a těla lidských bytostí, které potkává kolem sebe, ale také cestovní dokumenty i krajiny zemí, jež zrovna navštěvuje.
Za stěžejní část své práce považuje černobílé portréty a akty žen focené na středoformát. Sama filmy vyvolává a snímky pak přenáší na papír mokrým procesem v temné komoře. “Chci zachytit svět takový, jaký ho vidím. Plný krásy, ale i krutosti, plný mnoha odstínů emocí. Obdivuji lidské teplo, rozmanitost, i zvláštnost. Jednoduše chci lidem ve svých fotkách vzdát hold.”

Seznam výstav:
– 2013 Soulintrospect.
Beton 7 theatre, Athens, Greece
-2013 Výstava fotografů Totem.cz
Cafe Calico, Thunder Bay, Ontario, Canada
-2012 Cahovsky portrait and Cahowomen
Gallery Black Duck, Athens, Greece
– 2011 Cahoženky
Globe bookstore and coffee, Česká Republika, Praha
– 2010 Cahowomen
Cultural Event Mixer, Serbia, Belgrade
– 2009 Cahovský Portrét
Salonek Koníček Lucerna, Česká Republika, Praha
– 2009 Cahovsky Portét
Galerie Městské Knihovny Most, Česká Republika, Most
– 2009 Cahoženky
Městské divadlo Chomutov, Česká Republika, Chomutov
– 2008 Akt očima ženy, akt očima muže
P+P Kobylka galerie, Česká Republika, Praha
– 2008 Moje Pohádky
Samsa Khnihkupectví a literární kavárna, Česká Republika, Praha
– 2007 Múza Očima Múz
Státní Opera, Česká Republika, Praha
– 2007 Lidé mýma očima
Foto-Skoda Galerie, Česká Republika, Praha25