Focení na film je naše vášeň. Dlouho jsme měli pocit, že v Praze chybí kamenný obchod pro fanoušky analogu jako jsme my. Velké a neosobní obchody ani anonymní eshopy odněkud nás nebaví. Tak jsme si svůj obchod v Praze na Malé Straně otevřeli. Jsme tu pro všechny analogové nadšence – pokročilé i nováčky, u nás je možné si analogové foťáky osahat a vyzkoušet a nikdo se nemusí bát na cokoliv zeptat. 🙂

analogue kamenný obchod

Kamenný obchod Analogue nabízí vše pro analogové focení, analogové fotoaparáty, filmy a příslušenství. Všechny vystavené fotoaparáty si lze prohlédnou, osahat a vyzkoušet. V Analogue najdete všechny dostupné fotoaparáty od Lomography, ale také použité klasická filmové zrcadlovky a kompakty v našem bazaru. Vybrat si můžete z široké nabídky filmů (formátu 110, 120 i 35mm), barevných, černobílých, negativů, diapozitivů nebo filmů se speciálními efekty od Lomography a dalších výrobců, třeba kreativních vídeňských Revolog.

Stále oblíbenější součástí analogového světa jsou fotoaparáty instantního typu. Proto nabízíme moderní přístroje Fujifilm Instax, které však požívají klasický instantní film. Jako jediní v ČR prodáváme repasované klasické fotoaparáty Polaroid s prodlouženou zárukou. Nabízíme i filmy Polaroid Originals pro klasické přístroje typu 600, SX-70 nebo Spectra.

V Analogue najdete také originální ručně vyráběné české dřevěné dírkové komory Dirkoma. V nabídce je i časopis FOTO, kromě aktuálního čísla u nás seženete kompletní archiv všech předcházejících čísel. V neposlední řadě nabízíme i fotoalba, krabičky na filmy a další “analogové produkty”. V Analogue se nachází i galerie, v které pořádáme pravidelné výstavy fotografů tvořících analogovou technikou.

Vyvolání filmů a fotek

Vyvoláme všechny typy filmů a zhotovíme fotky, zakázky je možné vyzvednout osobně nebo poslat poštou. Postaráme se o klasické filmy, ale i speciální, poradíme si s crossováním diáků a dalšími kreativními technikami. Kromě fotek na papír zvládneme i scany nebo velké tisky. Součástí obchodu je i temná komora, kterou lze využít individuálně nebo v rámci námi pořádaných workshopů.

Kamenný obchod Analogue

V červenci 2013 jsme v Praze na Malé Straně otevřeli první skutečně analogový obchod (přiznáváme, v minulém století tu pár analogových foto obchodů už bylo). Focení na film nás baví a podobné místo nám jednoduše chybělo. Nechtěli jsme nakupovat v zahraničních obchodech, v obskurních eshopech nebo ve velkých odlidštěných prodejnách. Nejsme techničtí hráči a zaměřujeme se proto na lomo a instantní focení, které je zábavným únikem ze světa nudné digitální perfekce. Jsme pyšní, že se náš obchod stal v květnu 2014 Lomography Ambasádou. A to nejen pro svou polohu mezi ambasádami USA a SRN, která si o další ambasádu přímo říkala. Praha je pro lomografii kultovním městem, právě zde si studenti z Vídně zakoupili své první lomíčko LC-A, které je inspirovalo k založení fenoménu lomografie. Snažíme se o osobní přístup, nejsme jen obchod s kasou a otevírací dobou, ale místo, kde je možné se stavit pro radu nebo jen na pokec.