Analogový víkend s AntropoGallery

Tereza Kurečková, autorka projektu AntropoGallery, vytvořila úžasný LomoReport, který vám může být inspirací. Terka si totiž umí víkend pořádně užít. Zaroluje film, vezme kámoše a jdou se bavit do ulic. Žádná telka, žádný internet. Poslední dobou jsem se do fotografování musela trochu přemlouvat. Možná to bylo tím, že jsem byla slepá a neviděla jedinečnost v […]

Tereza Kurečková, autorka projektu AntropoGallery, vytvořila úžasný LomoReport, který vám může být inspirací. Terka si totiž umí víkend pořádně užít. Zaroluje film, vezme kámoše a jdou se bavit do ulic. Žádná telka, žádný internet.

Poslední dobou jsem se do fotografování musela trochu přemlouvat. Možná to bylo tím, že jsem byla slepá a neviděla jedinečnost v běžných okamžicích všedního dne. Ostatně jsem na to pořádně doplatila. Zase jsem si ověřila, že lhostejnost jen smutek přináší… A tak jsem svůj milovaný Nikon opět přidala ke kapesníkům, rtěnce, sluchátkům a dalším drobnostem, bez kterých bych paty z domu nevytáhla. A opět se mi potvrdil známý fakt, že terapie analogovými obrázky je dokonalým pomocníkem proti lenosti, plachosti, nudě, splínu, nevšímavosti a zahleděnosti se jen do sebe a svých zveličených problémů. Ostatně jakákoliv tvorba, do které vás hlavně nikdo nenutí a nikdo vám nediktuje její mantinely, je hlavním zdrojem pocitu štěstí.
Untitled (2) (3) Untitled (2) (4) Untitled (2) (7)
Tak jsem s Nikonem vyrazila ven užít si jeden z mála volných víkendů. V pátek jsme s kamarádkou Sašou zašly do pražské Sapy, kde nás už čekala naše průvodkyně Kamu (Kamila Rundusová). Kamu je sympatická ukecaná holka, která má fakt styl, ale hlavně je to vynikající kuchařka. A pokud jste o ní ještě neslyšeli, tak určitě brzy uslyšíte. Má za sebou dlouhou cestu po Vietnamu, skvělé zážitky, deníček popsaný recepty a před sebou hromadu úžasných plánů. Není divu, s takovou energií a chutí učit se a tvořit to Kamu ještě dotáhne daleko. A já jí strašně fandím.
Untitled (2) (15) Untitled (2) (19) Untitled (2)
Ochutnávky v místních jídelnách byly skvělé. Kamu ví, kde mají v Sapě nejlepší Pho nebo nejlepší Bun cha, a tak jsme si fakt pochutnaly. Samozřejmě jsme si také nakoupily pár neobvyklých bylin a dalších surovin a já jsem poprvé v životě po nákupu v Sapě opravdu věděla, co mám v košíku – běžně jsem si totiž nabírala ty nejpodivněji vypadající potraviny a doma s nimi různě experimentovala. “Oběd” jsme zakončily přeslazenou kávou a mně bylo už v té chvíli jasné, že jsem tuhle super prohlídku neabsolvovala naposled.
Untitled (2) (8) Untitled (2) (10) Untitled (2) (13)
Následující den jsem se vydala na Korzo Krymská. Koupila jsem si víno, sedla si na lavičku, pozorovala kolemjdoucí a čekala na své kamarádky, které si zrovna užívaly LomoWalk s Analogue. Pravda, na Krymské se mi už fotit tolik nechtělo. Vítězila více chuť na víno a foťák se jednou rukou přeci jen drží dost nepohodlně. Ovšem společnost nám dělala také Sašina malá dcerka Jasmínka a tu nefotit nelze. Kamarádky to však skvěle vyrovnaly – jedna fotografovala Dianou mini a druhá Lomo Instantem, takže to vypadalo jako báječné zakončení LomoWalk. Krymská žila, hrála, zpívala a tancovala. A my si to užívaly plnými doušky.
Untitled (2) (38) Untitled (2) (42) Untitled (2) (43) Untitled (2) (45) Untitled (2) (52) Untitled (2) (53) Untitled (2) (71)
Tak já jdu k poličce s foťáky vybrat kámoše na dnešní den a mizím z domu. Užívejte slunce a nezapomeňte sem tam i něco krásného vytvořit.:)
Vaše Tereza, AntropoGallery