Analogové tipy na léto

Bez čeho se v létě neobejdete Léto je tu a není žádné tajemství, že je to čas, kdy se fotí na analog nejvíce z celého roku. Jasně, na telefony mobilního typu se fotí v létě také nejvíc, podobně jako se spořádá nejvíc zmrzky a nejvíc lidí pokoušou na plovárně mravenci, my ale zůstaneme u analogu. […]

analogove leto

Bez čeho se v létě neobejdete

Léto je tu a není žádné tajemství, že je to čas, kdy se fotí na analog nejvíce z celého roku. Jasně, na telefony mobilního typu se fotí v létě také nejvíc, podobně jako se spořádá nejvíc zmrzky a nejvíc lidí pokoušou na plovárně mravenci, my ale zůstaneme u analogu. Pojďme si ukázat pár tipů na letní analogovou sezónu! Budou se hodit, ať už vyrážíte na pláž, do fjordů nebo jen tak do lesů, luk a strání. A fotit můžete ikdyž nevyrážíte nikam.

Instantní léto

Nebojte se, nebude řeč o žádném táboření, polévce z pytlíka a temperovaném lančmítu. Instantní fotka prostě zažívá boom! A jak by také ne, když po desetiletí digitálního focení jsou všechny fotky kdesi v cloudu nebo na disku. Začněte dělat skutečné fotky, fotky které budete mít ihned v ruce. Lomography nabízí celou řadu instantních fotoaparátů Lomo’Instant, které mají jedno společné, posunují fotku z nudného cvakání na zábavu a experiment s překvapujícími výsledky.

li-panama-lenses

Lomo’Instant Mini je jednoduchý na ovládání a přitom nabízí spoustu kreativních možností, dvojité expozice, barevné filtry pro blesk nebo dlouhé časy v režimu B jsou samozřejmostí, zvolit si můžete i doplňkovou sadu objektivů, některé verze se prodávají v sadě, díky nim rozšíříte standardní širokoúhlý objektiv o rybí oko, close up čočku portrétní objektiv. Na výběr je z řady designových variant.

20170308_lia_glass_quarter_right_with_attachments

Lomo’Instant Automat přišel s plně automatickou expozicí, díky které je focení s ním hračka. Každý model je vybavený krytkou se zabudovaným dálkovým ovládáním a nechybí ani volitelné objektivy. Lomo’Instant Automat Glass Magellan je první zástupce nové řady se skleněným objektivem, se kterým jsou fotky ještě ostřejší a kvalitnější.

web_lomoinstantwide_central-park_front

Lomo’Instant Wide má velmi podobné dovednosti, na rozdíl od dvou předchozích fotoaparátů však produkuje dvojnásobně velké fotky. Všechny tři instantní kamery používají oblíbené a dostupné filmy Fujifilm Instax, které jsou vyvolané během tří minut. Intax Mini filmy mají velikost kreditky nebo vizitky, Instax Wide jsou dvojnásobně velké –  tedy 10,8 x 8,6 cm.

 

Jednou a dost. A pak ještě jednou. A znovu.

lomography_simple_use_film_camera_lomochrome_purple_front

Simple Use Film Camera od Lomography na první pohled vypadá jako jednorázovka, ale to není tak úplně pravda. Tahle jednorázovka jde totiž znovu použít. Po vyfocení předzaloženého filmu, který má 36 políček, je možné založit jakýkoliv 35mm film. K dostání jsou tři verze – barevná, černobílá a purple se speciálním efektem. Simple Use Film Camera má samozřejmě blesk s výměnnou baterií a po vyfocení stačí nový film natočit dovnitř fotoaparátu a jednoduše znovu používat. Nechybí ani barevné filtry pro blesk, které jsou sice jen tři, ale kombinací lze získat až šest barev.

 

Někdo to rád Purple.

20170314_ph_staff_euniceabique__new_purple_chrome_olympusom1_iso_200_15_1

V Lomography pro tohle léto připravili úplně novou emulzi pro oblíbený film LomoChrome Purple. Upravená receptura umožňuje lepší výsledky při doporučené citlivosti  ISO 400 díky vyšší expoziční pružnosti, také je výrazně citlivější na červené tóny a fotky mají menší zrnitost. Fotky s psychedelickým barevným spektrem nepotřebují žádný prost proces, stačí je běžně vyvolat.