Analogové jaro

Jaro je v plném proudu! Čas naloadovat barevný film s nižší citlivostí a nachytat na něj sluníčko. Jak si užít jaro tím spávným analogovým způsobem se dočtete v tomto článku plném tipů. Fotit můžete kdykoliv na jakýkoliv fotoaparát a film se vám zlíbí, to je jasné. I přesto vám ale přinášíme pár tipů na fotoaparáty, […]

Jaro je v plném proudu! Čas naloadovat barevný film s nižší citlivostí a nachytat na něj sluníčko. Jak si užít jaro tím spávným analogovým způsobem se dočtete v tomto článku plném tipů.

Fotit můžete kdykoliv na jakýkoliv fotoaparát a film se vám zlíbí, to je jasné. I přesto vám ale přinášíme pár tipů na fotoaparáty, které by mohly být vaším nejlepším společníkem při jarních procházkách. Slunce svítí, všude to jenom kvete… Vyberte si ten, jehož kresba bude stejně krásná, jako je samo jaro, bude saturovat barvy a možná nabídne několik kreativních funkcí, se kterými můžete ukojit svou hravost.

FOTOAPARÁTY

Fujifilm Instax Mini 8

jaro1

 

Instantní fotoaparát, který vám ihned po stisknutí spouště nabídne hotový a hmatatelný snímek! Není totiž pravda, že instantní fotografie je skvělá jen jako portrétní. Stejně tak si ji užijete v přírodě, ve městě… U nás v Analogue si lze navíc pořídit barevné album, do kterého své fotečky můžete ihned ukládat a zpětně si je pohodlně prohlížet.

Holga 120 GCFN

jaro2

Měkká kresba, vinětace, saturace barev, blesk s barevnými filtry, skleněná čočka, multiexpozice, dlouhá expozice… Taková je Holga 120 GCFN. Jako dělaná na focení ve světě plném barev a slunce. Je plastová, lehoučká a dá se zavěsit na krk. Užívá středoformátového filmu formátu 120. Co je víc?!

 La Sardina & Flash

jaro3

 

Všechny fotoaparáty La Sardina jsou nejvíce charakteristické svou schopností jemně saturovat barvy a podpořit kontrast černobílé fotografie. Jsou vybaveny o základní kreativní funkce, jako je mlutiexpozice. Objektiv snímá o úhlu 89°. Ještě báječnější vám bude připadat, pořídíte-li si ji s bleskem, který obsahuje hned čtyři výměnné barevné filtry!

SuperHeadz Golden Half

jaro4

 

Pokud toužíte nasekat spousty snímku, s tímto foťáčkem můžete udělat dva snímky na jedno políčko kinofilmu. Dohromady jich tedy neuděláte 36, ale rovnou 72! Užijete si je v barvě i černobílém provedení.

FILMY

Fujifilm Instax Mini film

jaro5

 

Ideální balení pro všechny instaxáře. 40ks fotografií za super výhodnou cenu. Vyvolají se do tří minut a barvy jsou věrné a vydrží už navždy.

Lomography Color Film 100/36 3Pack

 

jaro6

 

Lomography balení tří kinofilmů o citlivosti ISO 100. Ideální na použití při fotografování za denního světla, při slunci a venku. Jemné zrno, syté barvy!

Lomography Redscale XR Film 120/50-200 3Pack

jaro7

 

Barevný negativní film formátu 120 s citlivostí ISO 50-200. Díky speciální emulzi jej lze vyvolat dvěma způsoby. Každý zaručí zcela odlišný výsledek a skvělé barvy. Vyberte si mezi pastelovou barevností, nebo zářivě žlutozelenými snímky, kterých lze dosáhnout cross procesem.

INSPIRACE

A na závěr vám s radostí prezentujeme několik snímků, které lze považovat za báječnou lomografickou inspiraci. Samozřejmě s jarní tématikou.

jaro8_Fotor

jaro9_Fotor

jaro10_Fotor

jaro11_Fotor

jaro12_Fotor

jaro13_Fotor

jaro14_Fotor

jaro15_Fotor

 

Zdroj obrázků: Lomography.sk