10 nejbláznivějších designů analogových kamer

Lomografie je dnes výjimečným a určitě živým a vyvíjejícím se oborem fotografie. Na trhu je velká spousta foťáčků různých charakteristik. Vedle fukncí jsou zajímavé také jejich mnohdy šílená designová provedení. Koukejte!   1. Holga Cat    Tahle kočička mňouká a bliká. Navíc fotí na klasický kinofilm a je vybavena bleskem, díky kterému můžete snadno fotografovat […]

Lomografie je dnes výjimečným a určitě živým a vyvíjejícím se oborem fotografie. Na trhu je velká spousta foťáčků různých charakteristik. Vedle fukncí jsou zajímavé také jejich mnohdy šílená designová provedení. Koukejte!

 

1. Holga Cat 

0

 

Tahle kočička mňouká a bliká. Navíc fotí na klasický kinofilm a je vybavena bleskem, díky kterému můžete snadno fotografovat v horších světelných podmínkách.

2. Holga TIM

3

 

Usmívající se a mrkající Holga 135TIM užívá kinofilm. Fotografovat můžete jedním či oběma očkama, tedy objektivy. Každé z nich zaznamená snímek na polovinu filmového pole.

3.  Golden Half Hello Kitty

2

 

Zaručeně nejbláznivější design Golden Half fotoaparátů. Kočička na tříkolce a veverka dodávají maličkému foťáčku obrovskou porci roztomilosti. Na jedno filmové pole vyfotografujete dva snímky. Dohromady tedy na klasický kinofilm uděláte až 72 obrázků.

4. LOMO ROBOT

1

 

Jeho název koresponduje s jeho vzhledem. Automatický foťáček na kinofilm dělá tři snímky na jedno pole.

5. Lomography La Sardina Wally Watcher

4

Najděte Wallyho! A foťte na film formátu 35mm. Využijte funkci dlouhé či multiexpozice, nebo si k této Sardince pořiďte ještě blesk s barevnými filtry. Šílená lomografie, jak má být!

6. Lomography Diana Mini Double Rainbow

5

 

Autorem této cukrové vaty je Tara McPherson. Nejde ale o hračku pro dívky. Foťáček je stejně tak multifunkční, jako všechny fotoaparáty Diana Mini.

7. Lomography Fisheye One Hello Kitty Edition

6

 

S fotoaparátem Fisheye můžete fotografovat na kinofilm stejně tak širokoúhlé a kulaté snímky, jako jsou tváře kočičky Hello Kitty. A to klidně s bleskem!

8. Lomography Spinner 360°

7

Nejedná se o ruční granát, ale o fotoaparát, který dělá snímky o úhlu 360°! Jen si dejte pozor na letištní prohlídky.

9. Lomography Pinhole Art DIY Combo

8

 

Papírový pinhole fotoaparát si nejdříve složíte, následně s ním budete udivovat své okolí. Nejde ale o žádný fórek. S touto analogovou kamerou lze fotografovat báječné snímky.

10. Dirkoma A03

9

 

Některé dírkové komory Dirkoma mají neobvyklý tvar. O to víc něco takového musíte mít!

Většinu těchto fotoaparátů pro vás objednáváme, protože moc dobře víme, že spoustu z vás atypické designy “lomíček” baví. Mrkněte na náš e-shop nebo nás přijďte navštívit do naší kamenné prodejny