Novinka od Lomography není jen jednorázový fotoaparát, dodává se se založeným filmem, ale po jeho vyfocení je možné jej znovu použít! Jednorázovky jsou oblíbené pro jednoduchost použití, malé rozměry a pro snapshotovou poetiku snímků. Tohle všechno umí i Simple Use Film Camera od Lomography, ale navíc je možné jej používat i po vyfocení originálního filmu, ten má navíc plných 36 políček.
lomography_simple_use_film_camera_lomochrome_purple_front

K dispozici jsou tři verze Simple Use Film Camera, barevná obsahuje oblíbený negativní film Lomography Color Negative Film s citlivostí ISO 400, který je známý díky živým barvám a kontrastu, milovníci uměleckých záběrů ocení černobílou verzi s filmem Lomography Lady Grey ISO 400 a kdo se nebojí experimentovat, ten ocení speciální verzi s filmem LomoChrome Purple, jenž mění barvy fotek na purpurové odstíny. Obě barevné verze disponují gelovými filtry pro blesk, pomocí kterých je možné změnit barvu snímku. Tři barvy (žlutá, fialová a modrozelená) jde kombinovat a získat tak až šest různých odstínů.

lomography_simple_use_film_camera_color_negative_400_back

Použití je více než jednoduché, stačí přetočit film a zmáčknout spoušť! Simple Use Film Camera je ihned připraven zaznamenat každodenní záběry, díky malým rozměrům a nízké hmotnosti udělá radost na cestách a nabízí se třeba i využití pro svatby nebo party. Minimální zaostřovací vzdálenost je 1 metr a ideální je objekt umístit do vzdálenosti 1-2 metry. Díky blesku, který se nabije už za 15 vteřin, je možné fotit ve dne i v noci.

lomography_simple_use_film_camera_black___white_400_packaging

Technická specifikace

  • Formát filmu: 35mm
  • Ohnisková vzdálenost: 31mm
  • Rychlost závěrky 1/120s
  • Clona: f/9
  • Zaostření: pevné od 1m
  • Blesk: Vestavěný, 15s čas nabití
  • Baterie: 1x AA
  • Rozměry v mm 115 x 60 x 33

Více informací najdete na eshopu, kde je možné Simple Use Film Camera objednat.

Žádné komentáře

Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>