analogue.cz

Půjčovna Polaroid, Instaxů a Lomo

Chcete si Polaroid, Instax nebo lomo fotoaparát vyzkoušet před koupí? Nebo ho potřebujete jednorázově na party, svatbu nebo oslavu narozenin? Stavte se v našem kamenném obchodě v centru Prahy my vám fotoaparát půjčíme!

Ceny půjčovného

Půjčovné je 100 korun za den při vrácení následující den do 12.00 hodin.

Zvýhodněné víkendové půjčovné je 250 korun při půjčení v pátek a vrácení v pondělí do 12.00 hodin.

Záloha na půjčení

Při převzetí se platí vratná kauce v hodnotě 1000 korun resp. 2000 korun u prémiových fotoaparátů*.

Ceny filmů

Ceny filmů se liší podle typu fotoaparátu, toto jsou nejčasteji půjčované přístroje a filmy pro ně.

Fujifilm Instax Wide 210 – cena 1 balení filmů je 490 korun, obsahuje 20 snímků. Filmy najdete v našem eshopu.

Fujifilm Instax Mini 8 – cena 1 balení filmů je 399 korun, obsahuje 20 snímků. Filmy najdete v našem eshopu.

Polaroid 636 – cena 1 balení filmů je 510 korun, obsahuje 8 snímků. Filmy najdete v našem eshopu.

Půjčovné zdarma

Při odběru filmů za 2990 korun a více je půjčovné zdarma.
Pokud si po zapůjčení polaroidu, instaxu nebo lomo foťáku následně fotoaparát zakoupíte, bude vám půjčovné odečteno z ceny.

TIP: FUJIFILM Instax Wide 210 je nejoblíbenější fotoaparát z nabídky, fotky jsou hotové do 3 minut a vycházejí cenově příznivě.

Půjčovna Fujifilm Instax

Standardně půjčujeme Instax Mini 8 a Instax Wide 210. Při zájmu o zapůjčení jiného přístroje nás kontaktujte.

Instax Mini 8 je základním zástupcem oblíbené řady instantních fotoaparátů Fujifilm Instax Mini. Jedná se o plně automatický přístroj se zcela jednoduchým ovládáním, které zvládne každý. Fotografie mají velikost kreditky nebo vizitky a jsou vyvolané během tří minut od vyfocení.

Instax Wide 210 je velká verze Instaxu, výsledné fotografie mají oproti Instaxu Mini dvojitou velikost, rozměry filmu jsou 10,8 x 8,6 cm (z toho vlastní fotka 9,9 x 6,2 cm. Ovládání je jednoduché a díky citlivosti filmu ISO 800 nemá problém s focením ve dne nebo v tmavém prostředí.

Půjčovna Polaroid

Standardně půjčujeme Polaroid 636 a Polaroid SX-70 Land Camera. Při zájmu o zapůjčení jiného přístroje nás kontaktujte.

Polaroid 636 je plně automatický přístroj z dnes už klasické řady 600, je vybavený vestavěným bleskem a jeho obsluhu zvládně i úplný začátečník. Využívá filmy Impossible Project typu 600. Filmy již obsahují baterii a proto není pro focení již nic dalšího třeba. Díky citlivosti filmu ISO 640 se hodí pro focení za všech světelných podmínek. Jedná se o nenáročný přístroj, přesto jsou výsledné fotografie dokonalé retro.

Polaroid SX-70* je kultovní zrcadlovka s manuálním nebo automatickým ostřením, díky kterému máte kontrolu nad hloubkou ostrosti. Použití je opět jednoduché, přesto vyžaduje mírně pokročilého fotografa. Nehodí se příliš pro focení za horších světelných podmínek, používá filmy typu SX-70.

Půjčovna Lomo

Standardně půjčujeme Lomo’Instant, Lomo LC-A+, LC-Wide a LC-A 120. Při zájmu o zapůjčení jiného přístroje nás kontaktujte.

Lomo’Instantje instantní fotoaparát od Lomography, používá dostupné filmy Fujifilm Instax mini, na rozdíl od automatických Instaxů však nabízí celou řadu nastavení, korekci expozice, neomezeně dlouhý čas (B), barevné filtry po blesk, výměnné objektivy, zrcátko pro selfie a podobně jako u ostatních lomo fotoaparátů lze dělat vícenásobné expozice.

Lomo LC-A+je legendární lomíčko, které dalo celé lomografii jméno, když si tento maličký kompakt na 35mm film pořídili v roce 1991 v Praze zakladatelé Lomography. Přesvědčte se, proč tento kompakt učaroval celé generace fotografů! Fotky z loma LC-A+ jsou typické svými barvami, silnou vinětací (černé rohy) a ostrým kontrastem. Zkuste si, že pověst nelže a lomíčko je opravdu pohotové a fotky z něj mají „šťávu“. Díky automatické expozici a zónovému ostření si s ním poradí úplně každý.

LC-Wideje nejširší kompakt na 35mm film, který se kdy vyráběl. Objektiv má ultimátních 17mm a vejde se do něj opravdu všechno, naopak je třeba vyslechnout pravidlo uvedené na krabičce s fotoaparátem „go close or go home“. Ovládání je ještě jednodušší než u klasického LC-A+ a nebude děla problémy ani začátečníků. Vyzkoušejte opravdu širokoúhlý pohled na svět!

LC-A 120je posledním přírůstkem do rodiny kompaktních prémiových fotoaparátů LOMO. Na rozdíl klasického LC-A+ však používá svitkový film 120, kombinace čtvercového formátu a skutečně širokoúhlého objektivu (38mm) je zárukou nevšedních snímků. Zkuste si velké lomo, ale pozor jedná se o návykovou záležitost. :-)

Focení na zakázku

Potřebujete nafotit svou akci na Polaroid, Instax nebo Lomo a hledáte fotografa? Ozvěte se nám a budeme rádi fotit i pro vás.

 

Scroll To Top