Tentokrát se při výběru nejzajímavějších designů fotoaparátů zaměříme na ty, které mají zelenou barvu – jednu z těch nejvíce neobvyklých. Snad tím potěšíme milovníky této barvy. Ostatně foťáčkům sluší!

s t

1. Lomography Fisheye No. 2 Lime Punch* / Lomography Fisheye No. 2 Python*

Foťáčky s objektivem „rybí oko“ užívají klasický kinofilm. Jsou vybaveny o blesk napájený jednou tužkovou baterií a funkci dlouhé a multi expozice. Jejich výhodou je také hledáček, který vám umožňuje lépe komponovat výsledný snímek.

 

u

2. Lomography Sprocket Rocket SUPERPOP! Green*

Extra širokoúhly Sprocket Rocket fotí snímky přes dvě políčka a perforaci – tedy dírkování filmu! Je vybaven o sáňky na blesk a funkci dlouhé a multi expozice.

 

 

 

v w

3. Lomography Diana Mini and Flash Fern Green* / Lomography Diana F+ and Flash Neptune Green*

Tyto dva fotoaparáty se liší formátem filmu, který užívají. Diana Mini je vyráběna pro film formátu 35mm, naopak Diana F+ pro film formátu 120. Obě jsou ale charakteristické měkkou kresbou a vinětací. Jsou vybaveny o blesk s barevnými filtry, dlouhou a multi expozici.

x

4. Lomography La Sardina Camera Marathon*

Fotoaparáty La Sardina jsou výjimečné především svým designem inspirovaným čím jiným, než plechovkou od sardinek. Retro potisk z nich mnohdy dělá o to více krásný kousek. Tato kamera užívá film formátu 35mm, je vybavena o dlouhou a multiexpozici. Dokoupit si k ní můžete také blesk s barevnými filtry.

y

5. TakaraTomy ToLNe Green

ToLNe je skutečně TOY CAMERA. Pochází z továrny na hračky TAKARA TOMY. Jedná se o hračku a funkční přístroj v jednom. Fotoaparát ToLNe má širokoúhlý objektiv, pevnou clonu a čas a vestavěný blesk pro zhoršené světelné podmínky. Lze také experimentovat s různými filtry, které se dodávají spolu s foťákem.

*Lomography fotoaparáty, které nemáme skladem, pro vás můžeme objednat. Jsme přeci Lomography Ambasáda! Stačí nás kontaktovat.

Žádné komentáře

Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>