Fotografování s pinhole kamerami se může někomu zdát snadné. Vždyť je to přeci jen foťák… Akorát ten objektiv mu chybí. Přečtěte si ale Lomography typy, které vám značně usnadní práci. A když víte „jak na to“, tak je i pinhole focení zábava!

ph1

Autor fotografie: krusty1980

Pinhole fotoaparáty

Dirkoma jsou skříňky ručně dělané, ze dřeva vyráběné a pochází od nás z České republiky! Mají jedinečný design a jsou výrazně kvalitní. Pinhole Camera 4M je plastová DIY kamerka, kterou si nejprve musíte sami složit. Stejně tak jako papírové fotoaparáty Sharan. Všechny tyto produkty si můžete prohlédnout ZDE.

ph2

Autor fotografie: juxtimon

Film a fotografický papír

Veděli jste, že fotografický papír není tolik citlivý, jako film? Proto, pokud jej používáte, musíte déle exponovat. Expoziční doba tak na denním světle při slunci může zabrat klidně několik minut. U filmu expoziční čas potrvá jen několik sekund.

Fotografování objektu

Aby byl váš záběr úspěšný, musíte zajistit dostatek světla, které vám jej pomůže snadno a rychle vykreslit. Pokud jste vzdáleni od fotografovaného objektu 1,5m a méně, fotografujte lehce shora. (Viz obrázek níže.)

ph3

Autor fotografie: mephisto19

Cvakejte a experimentujte

Fotoaparát mějte vždy na stabilní podložce – ideálně na stativu. Během expoziční doby se fotoaparát nesmí hnout, ani trochu! Tedy pokud chcete dosáhnout kvalitních ostrých snímků.

Pamatujte, že pokud fotografujete s pinhole fotoaparátem, musíte být vážně trpěliví!

ph4

Autor fotografie: mephisto19

Zdroj informací: Lomography.sk

 

 

Žádné komentáře

Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>