Oslavujte, foťte, pinholujte! V neděli 27. dubna se koná mezinárodní oslava dírkových komor Pinhole Day. My v Analogue se rozhodně přidáváme a máme pro vás nějaká ta překvapení!

Pinhole kamery, pinhole fotoaparáty či dírkové komory vychází z principu úplně prvních fotografických přístrojů. Nejsou vybaveny optickým zařízením, jako je objektiv. Snímaný obraz se na film zapisuje skrze dírku.

Tedy – představte si fotoaparát, do kterého vložíte film. Nic nenastavujete. Fotografujete tak, že v místech, ve kterých běžně bývá objektiv, odkrýváte závěrku, která chrání dírku. Tou prochází světlo do těla fotoaparátu a zaznemnává tak na filmový pásek obraz. Jak dlouho exponovat si vypočítáte v návaznosti na paramterech fotoaparátu, typu filmu a intenzitě světla. Pro konkrétní výpočet najdete instrukce v tištěném manuálu fotoaparátu.

Oslava pinhole fotografie se každoročně koná z prostých důvodů. Je třeba ji udržovat živou a fungující. Jde totiž o jeden z nejvýjimečnějších vynálezů lidstva. Velký krok k dnešní podobě obrazové komunikace. Nejen příznivci fotografie tento den slaví fotografováním na takový druh fotoaparátů, aby se na chvíli uvolnili od přetechnizovaného světa a užili si kouzlo analogu.

SLEVA NA PINHOLE FOTOAPARÁTY!

V kamenné prodejně Analogue a na našem e-shopu můžete v tomto týdnu zakoupit některý z vybraných pinhole fotoaparátů s velice příjemnou slevou. Akce platí do neděle 27. dubna 2014.

pinhole4M1

DiY skládačka 4M za 290,- Kč. Sleva 100,- Kč. Prohlédněte si profil fotoaparátu ZDE.

sharanstd35e1

Papírová skládačka SHARAN STD-35 za 490,- Kč. Sleva 300,- Kč.

Prohlédněte si profil fotoaparátu ZDE, nebo si o něm přečtěte článek v našem blogu ZDE.

sharan_wide_351

Papírová skládačka – širokoúhlý SHARAN WIDE-35 za 590,- Kč. Sleva 300,- Kč.

Prohlédněte si profil fotoaparátu ZDE, nebo si o něm přečtěte článek v našem blogu ZDE.

diana_pnhl

Lomography Diana Multi Pinhole Operator za 990,- Kč. Sleva 200,- Kč.

Prohlédněte si profil fotoaparátu ZDE.

pnhl

VELKÁ PINHOLE SOUTĚŽ

Vyhrajte pinhole fotoaparát Lomography Art DIY Combo v hodnotě 800 korun! Pošlete nám do pátku 25. dubna 2014 na e-mail soutez@analogue.cz jakoukoli analogovou fotografii na téma ŽIVOT. Do předmětu zprávy napište „SOUTĚŽ“. V neděli 27. dubna vyhlásíme vítěze a předáme cenu.

HURÁ NA PETŘÍN S PINHOLÍ

Pojďme si v neděli 27. 4. na PINHOLEDAY zajít s pinholemi na Petřín a užít si společně svátek!

Žádné komentáře

Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>