Věřili byste, že lze vyfotografovat snímek pomocí fotoaparátu, který je celý vyrobený pouze z papíru? Takovou dírkovou komoru seženete samozřejmě u nás v Analogue. 

Dírkové komory fungují bez objektivu. S těmi jsme vás již seznamovali v článku o produktech čeké firmy Dirkoma. Ty jsou vyráběny ze dřeva, což je u fotoaparátů rozhodně také atraktivní. V kamenné prodejně Analogue ale najdete ještě papírové pinhole camery z pevného kartonu.

Fotoaparáty Sharan jsou papírové dirkové komory, které se ale vyrabí rozložené. Jako správný DIY KIT si je tak nejdřív musíte sami složit, což zvládnete rychle a hravě. Takový foťáček je zaručeně milým dárkem nejen pro fotografy nebo sběratele. Ačkoliv jde o malou papírovou krabičku s plastovými mechanickými částmi, věřte, že i s takovým modelem jste schopni na film formátu 35mm vyfotografovat zajímavé snímky.

sharanstd35e1sharan_wide_351

SHARAN STD-35e je japonský dirkový fotoaparát. Užívá klasický kinofilm. Stejně tak jako SHARAN WIDE 35, který je navíc panoramatický!

SharanPinholeCameras_MikeHodgson_Laun01

SharanPinholeCameras_MichaelHodgson_riv010(2)

SharanPinholeCameras_DrewNicholson_georgesquare

Zdroj obrázků: sharan-camera.com

Žádné komentáře

Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>