Lomography nejsou jen známé barevné foťáčky z plastu, již dva roky se v nabídce nacházejí i objektivy z poctivého kovu, které patří do rodiny Lomography Art Lenses. První z nich byl unikátní měděný Petzval a již brzy se tato rodina rozroste o dalšího člena – objektiv Daguerreotype Achromat.

Jsme hrdí, že jako první u nás nabízíme všechny objektivy Art Lenses, máme je skladem na prodejně a není problém si je kdykoliv vyzkoušet. Pro zápůjčky na delší dobu se nás nebojte kontaktovat.

Lomography Art Lenses

Petzval 85 
Objektiv Petzval pro zrcadlovky Canon a Nikon vychází z patentu z roku 1840, zaujme nejen vzhledem, ale hlavně typickým zatočeným bokeh efektem.

Petzval 58
Novější verze Petzvalu nabízí kromě širšího ohniska a vyšší světelnosti také ovladač „bokeh control“, který umožňuje nastavit intenzitu efektu.

Russar+
Znovuzrozený superširoký ruský objektiv s ohniskem 20mm kompatibilní se závitem L39 a bajonetem M s novou povrchovou úpravou a možnostmi.

Minitar 1
Objektiv známý z kultovního lomíčka LC-A v kompaktním provedení typu pancake s bajonetem Leica M lze použít na celé řadě analogů i digitálů.

Jupiter 3+
I tenhle objektiv je přepracovaná ruský klasika pro závit L39 nebo bajonet M. S adaptérem je možné jej použít v celé řadě analogů i digitálních bezzrcadlovek.

Lomography Art Lenses

Žádné komentáře

Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>